Vaclík čtyřikrát inkasoval a Sevilla prohrála v Barceloně, Atlético hledá střelce

6. 10. 2019 23:04
Český brankář Tomáš Vaclík inkasoval v 8. kole španělské fotbalové ligy čtyři góly od obhájce titulu Barcelony a Sevilla prohrála na Camp Nou 0:4. Nejbližší soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů rozhodl o své výhře v rozmezí osmi minut prvního poločasu.
Tomáš Vaclík smutní z gólu Barcelony
Tomáš Vaclík smutní z gólu Barcelony | Foto: Reuters

V 27. minutě otevřel skóre parádními nůžkami Luis Suárez a za pět minut zvýšil tečí do Vaclíkova protipohybu Arturo Vidal. Český brankář neměl nárok ani ve 35. minutě při Dembélého střele na zadní tyč.

V 78. minutě přidal z přímého kopu čtvrtý gól a svůj první v sezoně Lionel Messi. Hvězdný Argentinec se stal prvním hráčem v tomto století, který skóroval v 16. sezoně španělské ligy v řadě.

Katalánci dohrávali bez dvou vyloučených, červenou kartu dostali Ousmane Dembélé a při svém debutu v La Lize Ronald Araujo. Barcelona se posunula na druhé místo tabulky dva body za Real Madrid, Sevilla je šestá.

Barcelona odehrála utkání v sestavě: Ter Stegen - Roberto, Todibo (73. Araujo), Piqué, Semedo - Arthur (65. Busquets), De Jong, Vidal (70. Rakitič) - Messi, Suárez, Dembélé.

Atlético Madrid remizovalo bez branek s Valladolidem. Největší šanci na skórování neproměnil v 36. minutě Sandro Ramírez, jenž poslal pokutový kop nad Oblakovu branku.

Atlético potvrdilo, že má nejlepší defenzivu v lize, v úvodu ročníku zatím inkasovalo jen čtyřikrát. Zároveň dalo ale pouze sedm gólů.

Vigo vyhrálo po pěti ligových zápasech. Jediný gól v utkání proti Bilbau vstřelil v 74. minutě Iago Aspas. Baskický celek získal z posledních tří utkání jeden bod a po dobrém vstupu do soutěže se propadl mimo pohárové příčky.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Mallorca - Espaňol Barcelona 2:0 (37. Budimir, 73. Sevilla), Vigo - Bilbao 1:0 (74. Aspas), Valladolid - Atlético Madrid 0:0, San Sebastian - Getafe 1:2 (5. Merino - 69. Mata, 89. Maksimovič), FC Barcelona - FC Sevilla 4:0 (27. Suárez, 32. Vidal, 35. Dembélé, 78. Messi).

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.