Došlo i na Barcelonu. Messi a spol. nedokázali porazit Gironu, doma jen remizovali

23. 9. 2018 23:14
Katalánský velkoklub prohrával, alespoň na remízu dosáhl i v deseti. Lionel Messi má další rekord.
fotbal, španělská liga 2018/2019, Barcelona - Girona, zklamaný Lionel Messi
fotbal, španělská liga 2018/2019, Barcelona - Girona, zklamaný Lionel Messi | Foto: Reuters

Barcelona - FC Barcelona remizovala v 5. kole španělské fotbalové ligy v katalánském derby s Gironou 2:2 a poprvé v sezoně ztratila body, přesto vede o skóre tabulku před Realem Madrid. Favorit hrál od 35. minuty bez vyloučeného Lengleta.

Barcelonu poslal do vedení v 19. minutě Messi, který střelou z první zužitkoval Vidalovu přesnou přihrávku před branku. Hvězdný Argentinec se gólově prosadil při svém 423. utkání ve španělské nejvyšší soutěži, čímž se stal cizincem s nejvíce starty v La Lize. V 35. minutě ale trefil Lenglet úmyslně loktem Ponse a viděl okamžitou červenou kartu.

Girona přesilovku zužitkovala ještě do přestávky, když se individuální akcí prosadil Stuani. Stejný hráč v 51. minutě nekompromisně dorazil předchozí Portův pokus a zařídil nečekané vedení. Uruguayský útočník se navíc stal prvním hráčem v tomto tisíciletí, který dal v průběhu roku dva góly v jednom utkání oběma španělským gigantům Barceloně i Realu Madrid.

Vyrovnat mohl po hodině hry Messi, ale z přímého kopu trefil pouze břevno. O chvíli později už se ale obhájce titulu dočkal, po závaru před brankou poslal míč hlavou do sítě Piqué.

Brankář Tomáš Vaclík pomohl chycenou penaltou k vítězství Sevilly na hřišti Levante. Sevilla soupeře deklasovala 6:2 i díky hattricku Wissama Ben Yeddera a posunula se na šesté místo tabulky.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Levante - FC Sevilla 2:6 (12. Roger, 90. Simon - 11., 35. a 45. Ben Yedder, 21. Carrico, 49. Silva, 59. Sarabia), FC Barcelona - Girona 2:2 (19. Messi, 63. Piqué - 45. a 51. Stuani), Villarreal - Valencie 0:0, Betis Sevilla - Bilbao 2:2 (51. Bartra, 68. Canales - 7. Williams, 18. R. García).