Jen sedíte jako idioti a nic neříkáte. Jarmolenko se pustil do ruských reprezentantů

ČTK ČTK
2. 3. 2022 17:15
Ukrajinský fotbalista Andrej Jarmolenko vyzval ruské reprezentanty, abych se veřejně postavili proti útoku ruské armády na Ukrajinu. Dvaatřicetiletý ofenzivní hráč anglického West Hamu ve videu na Instagramu ruské fotbalisty zkritizoval, že k válečnému konfliktu mlčí.

"Mám otázku na ruské reprezentanty: Hoši, proč jen sedíte jako idioti a nic neříkáte?" zeptal se Jarmolenko, jenž se narodil ukrajinským rodičům v Petrohradu. "V mojí vlasti zabíjíte lidi. Ženy, matky, naše děti. Ale vy nic neříkáte, nic nekomentujete," dodal.

S mnoha ruskými fotbalisty se Jarmolenko osobně zná a všichni mu prý říkali, že boje neschvalují. "Všichni jste mi říkali, že by se něco takového nemělo dít, že se váš prezident nechová správně. Takže hoši, vy máte vliv na lidi, tak to ukažte, prosím vás o to. Je čas vystrčit lokty - v reálném životě," apeloval.

Spoluhráč Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Alexe Krále dostal po zahájení ruské invaze minulý týden od vedení klubu volno. V úterý se znovu zapojil do tréninku, navíc spolu s další ukrajinskou hvězdou Premier League Oleksandrem Zinčenkem zveřejnil video vyzývající k ukončení bojů.

Ve dvouminutovém snímku vystoupili i další ukrajinští fotbalisté. Společně vyzvali k zastavení ruské propagandy a k tomu, aby lidé pomohli ukázat pravdu o válce na Ukrajině všemi prostředky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, píše šéf IEA

Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.

Šéf IEA minulý týden vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny, uvedl Birol v rozhovoru s listem Financial Times.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie v týdnu zrychlila téměř dvojnásobně, hospitalizovaných je 200

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 nových případů, o 2400 více než minulý týden. V každém dni tohoto týdne zatím přibylo více než 1000 případů, což se před tím stalo naposledy na začátku května. Počet hospitalizovaných se za týden zvýšil asi o třetinu zhruba na 200 pacientů. Lidí v těžkém stavu ale výrazně nepřibývá, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo sedm. V uplynulém týdnu zemřelo s covidem pět lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Mírně také roste zájem o testy. Od pondělí do čtvrtka bylo v mezitýdenním srovnání pokaždé testovaných více. Největší zájem byl ve středu, kdy se nechalo testovat 6800 lidí. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek ve středu řekl novinářům, že se v současné době testují jen lidé s vážnějšími příznaky, a nakažených je tak reálně mnohem víc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy