V Itálii mají jasno. Schick přestupuje do Leverkusenu, zbývají jen formality

ČTK ČTK
2. 9. 2020 23:23
Podle několika italských médií se Leverkusen dohodl s AS Řím na přestupu fotbalisty Patrika Schicka. Čtyřiadvacetiletý útočník by se měl odpojit od české reprezentace, která se chystá na páteční úvodní zápas Ligy národů na Slovensku, a ve čtvrtek v Německu absolvovat zdravotní prohlídku.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Římané by od Bayeru měli za Schicka inkasovat 26 milionů eur (685 milionů korun) a blíže nespecifikovaný podíl z jeho případného dalšího prodeje.

Schickův příchod do Leverkusenu byl podle médií odvislý od toho, zda Bayer opustí jiný útočník Kevin Volland. Ten už přestoupil do Monaka a angažmá opory české reprezentace tak zřejmě nic nebrání. Schickovi podle Sky Sport Italia či Il Tempo chybí k přestupu do pátého týmu minulé bundesligové sezony už jen to, aby ve čtvrtek úspěšně prošel zdravotní prohlídkou.

Odchovanec pražské Sparty v minulém ročníku hostoval v jiném německém klubu Lipsku. Přestože dal v uplynulé bundesligové sezoně deset branek a byl druhým nejlepším týmovým střelcem, semifinalista Ligy mistrů na něj z ekonomických důvodů v době koronavirové pandemie neuplatnil opci.

V Římě Schick působí od roku 2017. V klubu z italské metropole nejprve ze Sampdorie Janov hostoval a poté tam přestoupil. Za celkem 38 milionů eur (přes miliardu korun) se stal nejdražším hráčem v historii AS, v jeho dresu se ale příliš neprosadil. Nyní by se měl podle všeho s Římany rozejít.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy