5. 1. 2019 19:09
Gólem z penalty nařízené za faul na Matěje Vydru v nastaveném čase vybojovali fotbalisté Burnley vítězství 1:0 nad Barnsley a postoupili do čtvrtého kola Anglického poháru. Českého útočníka nedovoleně zastavil Liam Lindsay a Chris Wood z pokutového kopu zařídil šestnáctému týmu Premier League těsnou výhru nad třetiligovým soupeřem.
Matěj Vydra čeká v utkání s Barnsley na možnost zahrát pokutový kop, který však nakonec sudí po konzultaci s videorozhodčím odvolal | Foto: Reuters

Jednu penaltu pro Burnley, které v Premier League nezahrávalo pokutový kop už 64 utkání v řadě, nařídil rozhodčí už v prvním poločase - a zase v tom měl prsty Vydra. Opět to bylo po zákroku na něj a český útočník si dokonce sám vzal míč, že ji kopne. Už se rozbíhal, když sudí ukázal, že vše bude konzultovat s videorozhodčím - a nakonec penaltu po drahné době odvolal.

Podívejte se na Vydrovu penaltu/nepenaltu:

Kuriózní situaci po zápase kritizoval trenér Burnley Sean Dyche, i když je podle svých slov příznivcem projektu videorozhodčího. "Sudí nechal hráče chystat se k penaltě. Podle mého má sebrat míč a odejít z vápna, když je to na dlouho. Matěj už se rozbíhal, kdy rozhodčí zapískal a řekl ne," uvedl Dyche.

Na stadionu Burnley byl videorozhodčí nasazen poprvé a na jeho verdikt se čekalo zhruba 20 minut. "Ta prodleva mě štve, ne ten výrok. To načasování bylo divné," prohlásil kouč vítězů.

I pátý zápas na lavičce Manchesteru United proměnil Ole Gunnar Solskjaer ve vítězství. Po čtyřech ligových výhrách norský trenér slavil pohárový úspěch proti Readingu, který jeho svěřenci porazili 2:0. Už v prvním poločase rozhodli zápas Juan Mata z penalty a Romelu Lukaku v nastaveném čase.

Solskjaer pátou výhrou v úvodních pěti zápasech vyrovnal trenérský klubový rekord legendárního Matta Busbyho ze sezony 1946/47. Překonat ho někdejší kanonýr United může o příštím víkendu v ligovém souboji s třetím týmem tabulky Tottenhamem.