Rakovinu už jednou porazil, podruhé ho připravila o Euro. Bilbao šlo na Alvárezovu podporu dohola

David Janeczek David Janeczek
8. 7. 2017 9:38
Příběh španělského stopera Yeraye Alváreza začal na začátku uplynulé sezony. Dvaadvacetiletý obránce se totiž poprvé prosadil do prvního týmu Bilbaa, jenže na konci minulého roku mu lékaři sdělili drsnou diagnózu. Rakovina varlat ho ale nezastavila a dva měsíce po operaci odehrál celé utkání proti Barceloně. Jenže zákeřná choroba se vrátila těsně před začátkem letošního Eura do jednadvaceti let.
Yeray Alvárez.
Yeray Alvárez. | Foto: www.twitter.com

Praha - Stoper španělského Bilbaa Yeray Alvárez se během uplynulé sezony naplno usadil v základní sestavě baskického klubu. Dvaadvacetileté střední obránce stihl zasáhnout do 35 soutěžních zápasů.

Rodák ze stotisícového Barakalda by startů stihl i více, ale na přelomu roku se dozvěděl od lékařů nepříjemnou diagnózu. Rakovina varlat.

Boj se zákeřnou nemocí ale Alváreze nezastavil. Naopak brzy po návratu k týmu Bilbaa dostal Španěl pozvánku od reprezentačního trenéra do jednadvaceti let. Během březnového reprezentačního srazu nastoupil Alvárez do obou přípravných zápasů a pokaždé patřil do základní sestavy. 

Kouč Albert Celades byl s obráncem Bilbaa natolik spokojen, že Alváreze nominoval i na závěrečný turnaj do Polska, kde mimochodem Španělé obsadili druhou příčku za mistry z Německa. 

Alvárez podstoupil v prosinci operaci, ale zákeřná choroba se vrátila. Pouhé tři dny před prvním zápasem Španělska na mistrovství Evropy musel fotbalista opustit tým. "Když už se zdá, že máte vyhráno, tak vás udeří znovu. Jestli mě donutí padnout, tak vstanu. Klidně i tisíckrát. Nebojte se, tenhle boj vyhraju," napsal tehdy Alvárez emotivně na svůj instagram. 

Španělé poté během Eura hráli i za svého spoluhráče a dres s číslem 23 zůstal s nimi po celý turnaj. "Yerayovi byly zjištěny z testů nějaké abnormality. Bude muset podstoupit chemoterapii. Vrátí se nejdříve v říjnu," znělo tehdy z vyjádření Athleticu. 

O necelý měsíc později už má Alvárez za sebou první dávky ozáření. Aby předešel mladý fotbalista vypadávání vlasů, tak se raději ostříhal na krátko.

Společně s ním se ke stejnému kroku odhodlali i všichni hráči Bilbaa včetně realizačního týmu, kteří Alváreze takovým sestřihem překvapili, když se za nimi přišel podívat do kabiny. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy