Vstup do sezony z říše snů, Manchester United vyhrál i podruhé 4:0. Arsenal padl se Stoke

Aktualizováno 19. 8. 2017 20:42
Manchester United vyhrál i ve druhém kole Premier League 4:0. Tentokrát to odnesla Swansea. Naopak londýnský Arsenal prohrál na hřišti Stoke 0:1.
Romelu Lukaku v dresu Manchesteru United.
Romelu Lukaku v dresu Manchesteru United. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v druhém kole anglické ligy na hřišti Swansea vysoko 4:0 a zopakovali týden starý výsledek proti West Hamu. Mezi střelce se opět zapsali Anthony Martial, Paul Pogba a drahá letní posila z Evertonu Romelu Lukaku, který má na kontě již tři branky. Arsenal s Petrem Čechem v brance podlehl na hřišti Stoke 0:1, o čemž rozhodl debutant Jesé Rodríguez. Liverpool porazil stejným poměrem Crystal Palace, když jedinou branku zápasu dal v 73. minutě senegalský reprezentant Mané.

Už v první desetiminutovce duelu Swansea - Manchester oba týmy nastřelily břevno. Nejprve se domácí Ayew pokusil překvapit De Geu, na druhé straně po Matově přímém kopu hlavičkoval do brankové konstrukce stoper Jones. Gól padl až těsně před přestávkou, kdy Pogbův pokus vyrazil Fabiaňski na břevno. Z dorážky už měl lehkou práci Bailly a vstřelil první gól v dresu United, kam přestoupil loni z Villarrealu.

Swansea se sice v druhém poločase pokusila zvýšit tlak, závěrečná desetiminutovka se jí ale vůbec nepovedla. Nejprve se prosadil Lukaku a stal se pátým hráčem "Rudých ďáblů", který za klub skóroval při prvních dvou ligových startech. Vzápětí jej napodobili Pogba a střídající Martial.

Jesé Rodríguez, který před několika dny posílil Stoke, prožil proti Arsenalu snový debut v Premier League. Ve 47. minutě po kombinaci s Berahinem překonal Čecha a poslal domácí do vedení. O čtvrt hodiny později musel český gólman zakročit proti Berahinově hlavičce.

Kouč "Kanonýrů" Arséne Wenger následně poslal do hry Girouda a hosté si vynutili velký tlak, skórovat se jim ale nepodařilo. Lacazette sice jednou rozvlnil síť, pomezní rozhodčí Beck však odmával ofsajd.

Liverpool sice byl proti Crystal Palace aktivnějším týmem, i hosté si ale dokázali vypracovat několik příležitostí. V té největší byl bývalý útočník "Reds" Benteke, jenž však zblízka přestřelil bránu svého někdejšího zaměstnavatele. Svěřenci Jürgena Kloppa stupňovali tlak a v 73. minutě se mohli radovat, když po Milivojevičově zaváhání skóroval Mané. Senegalský forvard v šesti ligových zápasech proti Crystal Palace čtyřikrát skóroval a jednou asistoval.

Manolo Gabbiadini ukončil v 11. minutě duelu s West Hamem 555 minut trvající čekání Southamptonu na ligový gól na vlastním stadionu. V 38. minutě navíc z penalty zvýšil na 2:0 Tadič a hosté už v té době byli v oslabení po Arnautovicově vyloučení.

Přesto se "Kladiváři" dokázali oklepat, prvními dvěma zásahy v dresu West Hamu vyrovnal Hernández. V nastavení ale "Svatí" přeci jen převrátili skóre na svoji stranu, když další pokutový kop proměnil Austin.

Leicester porazil zásluhou Okazakiho a Maguirea 2:0 Brighton, za který nenastoupili Jiří Skalák ani Aleš Matějů.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Swansea - Manchester United 0:4 (45. Bailly, 80. Lukaku, 82. Pogba, 84. Martial), Bournemouth - Watford 0:2 (73. Richarlison, 86. Capoue), Burnley - West Bromwich 0:1 (71. Robson-Kanu), Leicester - Brighton 2:0 (1. Okazaki, 54. Maguire), Liverpool - Crystal Palace 1:0 (73. Mané), Southampton - West Ham United 3:2 (11. Gabbiadini, 38. Tadič z pen., 90.+3 Austin z pen. - 45. a 74. Hernández), Stoke - Arsenal 1:0 (47. Jesé).