Útočník Kliment se potřetí v sezoně trefil za Bröndby

27. 8. 2017 20:14
Soupeř Zlína v základní skupině Evropské ligy FC Kodaň prohrál na hřišti vedoucího Nordsjaellandu 0:3.
Jan Kliment.
Jan Kliment. | Foto: Milan Kammermayer

Kodaň - Český fotbalový útočník Jan Kliment se prosadil v závěru zápasu sedmého kola dánské ligy a pomohl Bröndby Kodaň k výhře 2:0 nad Horsens.

Třiadvacetiletý odchovanec Jihlavy, který je v nominaci české reprezentace na utkání kvalifikace mistrovství světa s Německem a v Severním Irsku, vstřelil třetí gól v sezoně. Soupeř Zlína v základní skupině Evropské ligy FC Kodaň prohrál na hřišti vedoucího Nordsjaellandu 0:3.

Bröndby vedlo od 61. minuty, kdy otevřel skóre premiérovým gólem v ročníku Johan Larsson. V nastavení dostali domácí možnost pojistit tříbodový zisk z penalty. Střídající Kamil Wilczek ji sice neproměnil, vzápětí se ale z dorážky prosadil Kliment a upravil na konečných 2:0. Bröndby se po výhře dostalo na třetí místo tabulky.

Nordsjaelland rozhodl o výhře nad Kodaní už v prvním poločase, v němž se trefili Godsway Donyoh a Emiliano Marcondes. Snahu o vyrovnání hostům v druhém dějství zkomplikoval vyloučený bek Peter Ankersen, který mimo hru nakopl soupeře. Na konečných 3:0 pro domácí upravil v závěru Ernest Asante.

Úřadující mistr neprožívá povedený start sezony, ze sedmi zápasů získal jen devět bodů. Za poražený tým odehráli celý zápas český stoper Michael Lüftner a slovenský záložník Ján Greguš, který v minulosti hrál českou ligu za Jablonec a Ostravu.

FC Kodaň odehrála zápas v sestavě Olsen - Ankersen, Lüftner, Boilesen, Bengtsson - Amankwaa (46. Toutouh), Kvist, Greguš, Verbič (84. Antonsson) - Pavlovič (71. Falk), Sotiriu.