Útočník Crouch vyrovnal v anglické lize hned dva rekordy a přispěl k remíze Stoke s Leicesterem

4. 11. 2017 18:23
Fotbalisté Stoke remizovali v 11. kole anglické ligy na svém hřišti s Leicesterem 2:2. Konečný výsledek stanovil střídající domácí útočník Peter Crouch, jenž 43. ligovou brankou vyrovnal klubový rekord Jonathana Walterse. Dařilo se hostujícím týmům - 1:0 vyhrály Burnley v Southamptonu, Brighton ve Swansea i Bournemouth v Newcastlu. Huddersfield v oslabení udržel vítězství nad West Bromwichem.
Útočník Stoke Peter Crouch slaví gól v zápase s Leicesterem
Útočník Stoke Peter Crouch slaví gól v zápase s Leicesterem | Foto: Reuters

LondýnLeicester se v zápase anglické fotbalové ligy dostal na stadionu Stoke dvakrát do vedení, ale soupeř dokázal pokaždé odpovědět.

V 33. minutě se prosadil po rohovém kopu Iborra, o šest minut později vyrovnal Shaqiri. Po hodině hry se trefil po individuální akci Mahriz, ale poslední slovo měli opět hráči Stoke.

Střídající Peter Crouch si naskočil na rohový kop Shaqiriho a hlavou nedal Schmeichelovi šanci. Vytáhlý útočník nastoupil ke 142. zápasu v Premier League v roli střídajícího hráče, čímž rovněž vyrovnal rekord Ameobiho.

Liverpool hladce zdolal West Ham 4:1. "Reds" se ujali dvougólového vedení během necelých tří minut úvodního dějství. Uzdravený Mané pláchl společně se Salahem domácí obraně a předložil svému spoluhráči míč před prázdnou bránu. Ve 24. minutě přidal po rohu druhý gól Matip.

V 55. minutě snížil Lanzini, ale na víc už se "Kladiváři" nezmohli. Naopak prvním ligovým gólem v liverpoolském dresu zvýšil vedení hostů Oxlade-Chamberlain a čtvrt hodiny před koncem stanovil konečný stav 4:1 znovu Salah. Egyptský křídelník se tak dostal mezi nejlepšími střelci soutěže se sedmi góly na druhé místo.

Skvělý vstup do sezony zažívá Burnley. Další tři body přivezlo ze Southamptonu, o čemž rozhodl přesnou hlavičkou v 81. minutě Vokes. Svěřenci trenéra Dychea se posunuli nejméně do večera na šesté místo tabulky.

Nováček z Huddersfieldu vyhrál doma podruhé za sebou, po Manchesteru United si tentokrát vyšlápl na West Bromwich. A to přesto, že po vyloučení Schindlera dohrával více než půlhodinu o deseti. Jediným gólem utkání však zůstala dalekonosná technická střela Van La Parry ze 44. minuty.

Swansea potvrdilo bilanci nejhoršího týmu na vlastním stadionu, z šestí zápasů před svým publikem uhrál velšský celek pouze tři body. O výhře Brightonu rozhodl v 29. minutě Murray, jenž tak navázal na dvougólový střelecký zápis z minulého kola. Skalák a Matějů se nevešli v dresu vítězného týmu ani na lavičku.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

West Ham United - Liverpool 1:4 (55. Lanzini - 21. a 75. Salah, 24. Matip, 56. Oxlade-Chamberlain), Stoke - Leicester 2:2 (39. Shaqiri, 73. Crouch - 33. Iborra, 60. Mahriz), Huddersfield - West Bromwich 1:0 (44. Van La Parra), Newcastle - Bournemouth 0:1 (90.+2 Cook), Southampton - Burnley 0:1 (81. Vokes), Swansea - Brighton 0:1 (29. Murray).