United se po třech remízách dočkali výhry, v nastavení ji vybojoval i Liverpool

1. 1. 2018 21:06
United se po třech remízách radovali z výhry na hřišti Evertonu díky výsledku 2:0, Liverpool vyydřel výhru v Burnley 2:1 až ve čtvrté minutě nastavení.
Paul Pogba
Paul Pogba | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United i Liverpoolu v novoročních zápasech 22. kola Premier League slavili venkovní vítězství. United se po třech remízách radovali ze tří bodů na hřišti Evertonu díky výsledku 2:0, Liverpool vybojoval výhru v Burnley 2:1 až ve čtvrté minutě nastavení.

United proti Evertonu chyběl nejlepší střelec Romelu Lukaku, ale belgický kanonýr by se měl zotavovat z úderu do hlavy zhruba jen týden. "Naštěstí to není nic vážného," řekl dnes kouč José Mourinho před duelem s Evertonem.

Ten jeho svěřenci zvládli díky výstavním gólům do šibenice Anthonyho Martiala a Jesseho Lingarda ve druhém poločase. V obou případech akce založil Paul Pogba a měl lví podíl na tom, že hosté po přestávce jasně ovládli hřiště.

Městský rival City nicméně kraluje tabulce s náskokem 12 bodů, navíc má zápas k dobru. Liverpool je čtvrtý. V Burnley mu ve čtvrté minutě nastavení zařídil tři body estonský obránce Klavan hlavičkou na brankové čáře. Liverpool díky tomu neprohrál už 16. soutěžní zápas v řadě.

V sobotu svěřenci Jürgena Kloppa zdolali v lize těsně Leicester. "Šest bodů během dvou dnů - to jsem nikdy předtím neměl," radoval se Klopp. "Jsem strašně rád, protože to byl těžký zápas ve složitém počasí s větrem a deštěm," dodal.

Klavan vrátil v poslední chvíli hostům vedení, které jim předtím po hodině hry zajistil Mané. V dresu Burnley vyrovnal v 87. minutě Gudmundsson.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Brighton - Bournemouth 2:2 (5. Knockaert, 48. Murray - 33. S. Cook, 79. Wilson), Burnley - Liverpool 1:2 (87. Gudmundsson - 61. Mané, 90.+4 Klavan), Leicester - Huddersfield 3:0 (53. Mahrez, 60. Slimani, 90.+2 Albrighton), Stoke - Newcastle 0:1 (73. Pérez), Everton - Manchester United 0:2 (57. Martial, 81. Lingard).