Ukrajinský fotbal je na pokraji korupčního skandálu. Policie prohledala sídla 35 ukrajinských klubů

22. 5. 2018 18:29
Policie zakročila v souvislosti s ovlivňováním výsledků fotbalových zápasů. Dosavadní vyšetřování trvalo rok a odhalilo pět zločineckých skupin.
.
. | Foto: Dalibor Sosna

Kyjev - Ukrajinská policie dnes provedla razie v sídlech 35 fotbalových klubů a podle agentury Reuters zadržela nejméně jednoho rozhodčího. Důvodem je vyšetřování rozsáhlé aféry s ovlivňováním výsledků, do kterého je zapleteno 328 lidí a týká se 57 zápasů.

V podezření jsou i prvoligové celky Zorja Luhansk, Vorskla Poltava, Zirka Kropyvnyckyj, Olimpik Doněck a Oleksandrija. "Tohle je historická chvíle a je to jenom začátek. Věřím, že tentokrát nezůstane jen u pokut," uvedl na tiskové konferenci předseda ukrajinského svazu Andrij Pavelo.

Vyšetřování pod vedením italského šéfa etické komise svazu Francesca Barancy probíhalo rok a odhalilo činnost pěti zločineckých skupin.

"Jejich členy byli majitelé klubů, hráči, trenéři, rozhodčí, celé firmy i obyčejní lidé," přidal ministr vnitra Arsen Avakov. Případ je nyní v rukou státního zástupce, který rozhodne o obviněních.

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.