Udine vyvázlo z krize díky třem penaltám. Jankto i Barák nastoupili v základu

30. 9. 2017 20:29
Antonín Barák byl střídán v 64. minutě, předtím obdržel žlutou kartu. Jakub Jankto odehrál celé utkání.
Jakub Jankto.
Jakub Jankto. | Foto: ČTK

Řím - Fotbalisté Udine porazili v 7. kole italské ligy na svém hřišti Sampdorii Janov 4:0 a přerušili sérii tří porážek. Domácí proměnili hned tři pokutové kopy, pokaždé se exekuce ujal jiný hráč.

Oba čeští reprezentanti v dresu Udine nastoupili v základní sestavě. Antonín Barák byl střídán v 64. minutě, předtím obdržel žlutou kartu. Jakub Jankto odehrál celé utkání.

Po neúspěšném startu do sezony se spekulovalo o pozici trenéra Luigiho Delneriho, zkušený kouč ale prozatím dokázal se svým týmem na kritiku odpovědět. Pomohla k tomu kuriózní situace z 27. minuty, kdy brankář Puggioni atakoval tělem protihráče v rohu pokutového území a rozhodčí posoudil kontakt jako nedovolený. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem De Paul.

Také druhý gól padl z pokutového kopu. Tentokrát se k puntíku postavil Maxi López a ani on se nemýlil. To už hráli hosté v oslabení, protože krátce před pauzou byl vyloučen po druhé žluté kartě Barreto.

Pět minut před koncem přidal třetí gól znovu Maxi López a v nastavení nařídil sudí ještě další penaltu ve prospěch domácích, kterou proměnil střídající Fofana.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Udine - Sampdoria Janov 4:0 (66. z pen. a 85. López, 27. De Paul z pen., 90.+5 Fofana z pen.), FC Janov - Boloňa 0:1 (73. Palacio).