Úder v prodloužení. Chelsea je v semifinále Anglického poháru, vyřadila Leicester

18. 3. 2018 22:04
Mezi poslední čtyři celky soutěže postoupil i Southampton, poradil si s třetiligovým Wiganem.
Pedro slaví gól, kterým v prodloužení posunul Chelsea do semifinále Anglického poháru | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea postoupili do semifinále Anglického poháru, když vyřadili další prvoligový celek Leicester výhrou 2:1 po prodloužení. Zápas rozhodl ve 105. minutě Pedro. V semifinále doplnili Manchester United, Tottenham a Southampton.

Leicester byl v počátku aktivnější v zakončení, pak se ale do několika šancí dostal útočník londýnského klubu Morata a ve 42. minutě už se radoval z první branky v roce 2018. Gólový půst ukončil po třinácti zápasech.

Čtvrt hodiny před koncem ale z dorážky vyrovnal Vardy a zápas dospěl do prodloužení, ve kterém uspěla Chelsea. Na konci první části nacentroval Kanté do vápna, Pedro byl důraznější než gólman Schmeichel a hlavou rozhodl. V posledních deseti zápasech Anglického poháru se španělský záložník či útočník podílel na osmi gólech Chelsea: šest jich dal a na dva přihrál.

V předchozích třech případech v letech 1997, 2000 a 2012, když se Chelsea utkala s Leicesterem v poháru, pokaždé postoupila a zároveň vyhrála celou soutěž.

O postup do finále bude bojovat se Southamptonem, který vyřadil třetiligový Wigan výsledkem 2:0. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Manchester United a Tottenham.

Čtvrtfinále fotbalového Anglického poháru:

Leicester - Chelsea 1:2 po prodl. (76. Vardy - 42. Morata, 105. Pedro), Wigan - Southampton 0:2 (62. Höjbjerg, 90.+1 Cédric Soares).