Skandální rozhodnutí, čílil se Moyes. West Ham cítí křivdu, sudí mu sebrali gól

Aktualizováno 3. 9. 2022 21:11
Fotbalisté West Hamu prohráli v 6. kole anglické ligy derby na půdě Chelsea 1:2, přestože ještě patnáct minut před koncem vedli. Tým trenéra Davida Moyese ovšem cítí křivdu poté, co mu sudí po zásahu VAR neuznali v nastaveném čase vyrovnávací branku. Rozhodčí navíc v průběhu utkání nepochopitelně nevyloučili domácího Jamese.
Kouč West Hamu David Moyes se na rozhodčí rozčiloval marně
Kouč West Hamu David Moyes se na rozhodčí rozčiloval marně | Foto: Reuters

West Ham, za který celý zápas odehráli čeští reprezentanti Coufal se Součkem, vedl nad Chelsea díky brance Antonia z 63. minuty. O vyrovnání se postaral Chilwell a skóre otočil dvě minuty před koncem Havertz.

Hosté okamžitě dokázali vyrovnat, ale branku rozhodčí po konzultaci s videem neuznal. Cornetovu zásahu totiž předcházel údajný faul Bowena na brankáře Chelsea Mendyho.

"Bylo to skandální rozhodnutí. A je o to horší, když ho udělá jeden z takzvaných elitních rozhodčích," citovala Moyese BBC.

"Já video podporuju, ale tady brankář simuloval a předstíral zranění, protože už se nestihl vrátit. Stejně to zkoušel i u prvního gólu. Je neuvěřitelné, že to rozhodčí nevidí," nechápal kouč "Kladivářů".

Chelsea navíc měla hrát většinu druhého poločasu v deseti poté, co se James kopačkou ohnal po Antoniovi a zasáhl ho do stehna.

Fotbalisté Liverpoolu v městském derby remizovali bez branek s Evertonem. Předloňští mistři tak v nové sezoně anglické ligy stále čekají na první vítězství z venku.

Hosté byli od začátku aktivnější, ale z prvního gólu se mohl radovat domácí Everton. Branka odchovance Liverpoolu Coadyho ze 69. minuty však po zásahu videorozhodčího nebyla uznána kvůli ofsajdu.

V nastaveném čase napálil hostující Salah tyč, bylo to již potřetí v utkání, kdy Everton zachránila branková konstrukce. Domácí ji trefili jednou. Liverpool se ani na třetí pokus v novém ročníku Premier League nedočkal venku vítězství.

Fotbalisté Manchesteru City nečekaně jen remizovali 1:1 s Aston Villou. Obhájce titulu poslal do vedení v 50. minutě kanonýr Haaland. Norský útočník se prosadil ve čtvrtém utkání za sebou a vede pořadí střelců. V šesti zápasech zaznamenal deset branek.

Úřadující mistři ale vedení neudrželi, o vyrovnání se postaral v 74. minutě Bailey a připravil manchesterskému celku druhou ztrátu v ročníku.

Tottenham ani v šestém kole nezaváhal, porazil 2:1 Fulham. Tottenham za čtvrtou výhrou v ročníku nasměrovali Höjbjerg s Kanem, za hosty v závěru snížil Mitrovič. Londýnský celek si v londýnských derby připsal jubilejní 100. vítězství.

Sedm branek viděli diváci v Brentfordu, kde domácí zvítězili 5:2 nad Leedsem. Třemi góly se na tom podílel Toney, hosté po vyloučení Marsche hráli poslední půlhodinu v deseti.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Chelsea - West Ham United 2:1 (76. Chilwell, 88. Havertz - 63. Antonio), Everton - FC Liverpool 0:0Brentford - Leeds 5:2 (30. z pen., 43. a 58. Toney, 80. Mbeumo, 90.+2 Wissa - 45.+1 Sinisterra, 79. Llorente), Newcastle - Crystal Palace 0:0, Nottingham - Bournemouth 2:3 (33. Kouyaté, 45.+2 Johnson z pen. - 51. Billing, 63. Solanke, 87. Anthony), Tottenham - Fulham 2:1 (40. Höjbjerg, 75. Kane - 83. Mitrovič), Wolverhampton - Southampton 1:0 (45.+1 Podence), Aston Villa - Manchester City 1:1 (74. Bailey - 50. Haaland).

1. Arsenal 5 5 0 0 13:4 15
2. Manchester City 6 4 2 0 20:6 14
3. Tottenham 6 4 2 0 12:5 14
4. Brighton 5 3 1 1 6:3 10
5. Chelsea 6 3 1 2 8:9 10
6. Liverpool 6 2 3 1 15:6 9
7. Brentford 6 2 3 1 15:9 9
8. Manchester United 5 3 0 2 5:7 9