5. 5. 2018 19:48
Trnava v rozhodujícím duelu porazila Dunajskou Stredu 2:0.
Trenéři fotbalové Trnavy
Trenéři fotbalové Trnavy | Foto: FC Spartak Trnava / Lukáš Grinaj

Trnava - Fotbalisté Spartaku Trnava poprvé ve své historii získali slovenský titul. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra 2:0 nad druhou Dunajskou Stredou. K pěti triumfům z československé ligy z přelomu šedesátých a sedmdesátých let tak přidali první od rozpadu federace.

Ve vypjatém utkání poslal Trnavu do vedení v 5. minutě z penalty Godál, o tři minuty později navíc musel předčasně do kabin po druhé žluté kartě hostující Huk. Toho v 10. minutě následovali po červených kartách spoluhráč Kalmár a trnavský Čanturišvili. Gólovou pojistku přidal v 77. minutě Egho.

Svěřenci anglického trenéra Nestora El Maestra tak mají dvě kola před koncem nadstavbové části nedostižný náskok deseti bodů právě na Dunajskou Stredu. Ziskem mistrovského titulu si zároveň zajistili účast v prvním předkole příštího ročníku Ligy mistrů.