Tři rychlé góly, červená karta a bylo po zápase. Bayern porazil Lipsko a osamostatnil se v čele ligy

21. 12. 2016 22:27
Bayern naposledy ztratil body v posledním utkání podzimní části v roce 1984. A tuto sérii protáhl o další rok. V 16. kole bundesligy si poradil s Lipskem, od něhožse oddělil na čele tabulky.
Za nesmyslný faul šel Forsberg po právu do sprch.
Za nesmyslný faul šel Forsberg po právu do sprch. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté vedoucího Bayernu Mnichov ve šlágru 16. kola německé ligy porazili druhé Lipsko doma hladce 3:0. Obhájce titulu si tak před zimní přestávkou vypracoval v tabulce na nováčka tříbodový náskok.

Bayernu výborně vyšel úvod. V 17. minutě otevřel skóre po dorážce Lewandowského střely Thiago a španělský záložník za osm minut připravil druhou branku pro krajana Xabiho Alonsa. "Hráli jsme agresivně, v tempu a rychle získali kontrolu nad zápasem. Určitě jsme si dodali sebevědomí," řekl kouč bavorského mužstva Carlo Ancelotti.

Po půl hodině hry hostující Emil Forsberg tvrdě zajel do Philippa Lahma a dostal červenou kartu. Dominanci Bayernu potvrdil těsně před pauzou třetím gólem Robert Lewandowski, který z penalty potrestal faul brankáře Pétera Gulácsiho na Douglase Costu. Mnichovský tým měl převahu i po změně stran, ale žádnou šanci už neproměnil.

"Dostali jsme lekci, Bayern nám předvedl skvělé představení. Náš systém funguje jen tehdy, když jsou všichni synchronní. A to nebyl dnešní případ," uvedl trenér Lipska Ralph Hasenhüttl. "Přesto jsem hrdý na mančaft, co doteď dokázal," doplnil.

Hertha s reprezentačním záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě doma porazila poslední Darmstadt 2:0, naplno bodovala po dvou porážkách za sebou a poskočila na třetí pozici. Berlínský tým o vítězství rozhodl až ve druhém poločase, kdy se prosadili Marvin Plattenhardt a Salomon Kalou.

Hoffenheim přišel v duelu s Brémami o vítězství v 87. minutě a na svém hřišti remizoval 1:1. Za domácí odehrál celý zápas český obránce Pavel Kadeřábek, v brance Werderu stál Jaroslav Drobný, jeho spoluhráč bek Theo Gebre Selassie zůstal na lavičce.

Ve 26. minutě Hoffenheim poslal do vedení Sandro Wagner, ale krátce před koncem srovnal Serge Gnabry. Domácí zůstali jediným neporaženým mužstvem soutěže a jsou pátí v tabulce, Brémám patří patnácté místo.

Předposlední Ingolstadt doma podlehl Freiburgu 1:2, Kolín nad Rýnem před svým publikem remizoval s Leverkusenem 1:1.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Bayern Mnichov - Lipsko 3:0 (17. Thiago, 25. Alonso, 45. Lewandowski z pen.), Hertha Berlín - Darmstadt 2:0 (53. Plattenhardt, 66. Kalou), Hoffenheim - Brémy 1:1 (26. Wagner - 87. Gnabry), Ingolstadt - Freiburg 1:2 (53. Suttner - 34. z pen. a 41. Niederlechner), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 1:1 (21. Modeste - 44. Wendell).