Trenér Southamptonu zakázal wi-fi kvůli online hrám. "Je to jako drogy nebo alkohol"

mar mar
28. 3. 2019 19:54
Fotbalisté anglického Southamptonu údajně hráli příliš často online hry. Trenér Ralph Hasenhüttl tak nechal na hotelech, kde hráči přespávali, vypnout bezdrátový internet. "Je to návykové, musím hráče chránit," řekl k netradičnímu zákazu.
Fortnite
Fortnite | Foto: Epic Games

Jednapadesátiletý trenér je v postupu vůči online hrám jako Fortnite nebo PUBG nekompromisní. "Musí se proti tomu aktivně zasahovat. Na rovinu: člověk se na nich může stát závislým, je to jako drogy nebo alkohol," myslí si.

Podobnému problému už Hasenhüttl čelil, když působil v německém Lipsku. I tehdy online hry zakázal. "Mělo to jasný důvod. Fotbalisté hráli dokonce i před zápasem třeba do tří do rána," přiblížil situaci v bundesligovém klubu pro BBC.

Southampton nezakázal wi-fi na hotelech pro hráče úplně, vypnutá bude jen v určitých časech. Například v nočních hodinách právě proto, aby hráči před důležitým utkáním neponocovali.

"Musíme hráčům pomoci, ochránit je. Cílem je, aby u her netrávili tolik času," dodal rakouský trenér.

Zároveň odmítl, že by některý z jeho svěřenců měl s hraním vážnější problém. "S hráči jsem v kontaktu, mluvím s nimi často. Nevím o nikom, kdo by měl neobvyklé potíže," ujistil veřejnost.

Závislost na hrách je mezi odborníky diskutované téma. Loni ji Světová zdravotnická organizace poprvé zařadila do Mezinárodní klasifikace nemocí. Problém podle expertů nastává ve chvíli, kdy pro uživatele hry začnou mít vyšší hodnotu než jiné životní zájmy. Některé vyspělé státy proto považují závislost na online hrách za jedno z hlavních ohrožení veřejného zdraví.

Hasenhüttl patří v postupu proti online hrám k příkrým odpůrcům. Dokonce pro BBC přiznal, že by jejich hraní měla kontrolovat vláda a limitovat jej třeba na tři hodiny denně. "Dokud s tím nic nedělají politici, musíme hráče chránit sami."

Zatím Southampton sáhl pouze k omezení wi-fi na hotelech, ale není vyloučeno, že zákaz se ještě rozšíří. "Vždycky budu v tomto směru aktivní. Musím hráče chránit na hřišti i mimo něj, ve všech směrech. To znamená dohlížet na ně 24 hodin denně," vzkázal.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Útočník Teplý podepsal v NHL nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Český hokejový útočník Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem, které si ho vybralo ve čtvrtém kole loňského draftu NHL ze 105. místa. Osmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který odehrál poslední sezonu za tým Winnipeg Ice v juniorské WHL, oznámil dohodu obou stran na svém instagramovém účtu.

"Jsem moc šťastný a cítím se poctěný, že jsem svůj první kontrakt v NHL podepsal s Blackhawks. Chci poděkovat všem lidem okolo sebe, kteří mi pomohli dostat se až sem. Nikdy bych to nedokázal bez mé rodiny, kamarádů a Winnipegu Ice. Také nemohu zapomenout na můj milovaný tým v Havlíčkově Brodu," okomentoval velký okamžik kariéry Teplý.

Účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Ostravě a Třinci, kde si za pět startů připsal stejný počet nahrávek, prošel postupně všemi mládežnickými výběry reprezentace. Během ročníku 2018/19 nastoupil v dresu Liberce do 15 extraligových utkání.

V poslední sezoně už Teplý zářil v barvách Ice. Za 53 zápasů si připsal 63 bodů díky 29 gólům a 34 nahrávkám, což znamenalo nejlepší produktivitu ze všech nováčků ve WHL.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy