Trenér Crystal Palace Vieira po zápase nakopnul provokujícího fanouška

ČTK ČTK
20. 5. 2022 9:31
Trenér fotbalistů Crystal Palace Patrick Vieira se po čtvrtečním utkání anglické ligy dostal do konfliktu s fanouškem Evertonu. Podle televizních záběrů ho nakopnul.
Trenér fotbalistů Crystal Palace Patrick Vieira
Trenér fotbalistů Crystal Palace Patrick Vieira | Foto: Reuters

Crystal Palace v Goodison Parku neudržel vedení 2:0 a prohrál 2:3. Everton si tak zajistil záchranu a po utkání proto na trávník vtrhli slavící fanoušci. Jeden z nich Vieiru provokoval, nicméně francouzský mistr světa a Evropy si to nenechal líbit.

Vieira se po chuligánovi nejprve ohnal a poté ho nakopnul. Pak už bývalého záložníka Arsenalu, Juvetusu, Interu Milán nebo Manchesteru City odvedli pryč další fanoušci.

Případ už začaly vyšetřovat místní policie a Fotbalová asociace. "Společně s Evertonem shromažďujeme dostupné záběry z bezpečnostních kamer a hovoříme se svědky," uvedla policie hrabství Merseyside.

Příznivci Evertonu vběhli při utkání s Crystal Palace na trávník hned dvakrát. Poprvé po vítězné brance Dominica Calverta-Lewina v 85. minutě a poté po závěrečném hvizdu.

K podobnému incidentu navíc došlo v Anglii už podruhé během týdne. Fanoušci vnikli na trávník i po odvetě semifinále play off druhé ligy mezi Nottinghamem a Sheffieldem United.

Jeden z fanoušků domácího týmu, který vypadl po penaltách, na trávníku udeřil hlavou kapitána Sheffieldu Billyho Sharpa. Výtržník za to byl odsouzen k 24 týdnům vězení a desetiletému zákazu vstupu na fotbal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Vládní dluh meziročně stoupl o 171 miliard korun, míra zadlužení ale klesla

Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Na výsledku hospodaření se výraznou měrou podepsalo zvýšení příjmů z daní z výroby a dovozu a pokles vyplacených dotací," uvedla ředitelka odboru vládních a finančních účtů ČSÚ Helena Houžvičková.

Hospodaření vládních institucí skončilo v prvních třech měsících roku ve schodku 94,1 miliardy korun, což byl meziročně o 47,7 miliardy korun lepší výsledek. Největší podíl na tom mělo především hospodaření ústředních vládních institucí, které skončilo ve schodku 102,5 miliardy, ale meziročně se vylepšilo o 53,3 miliardy Kč. Místní vládní instituce hospodařily s přebytkem 5,1 miliardy a hospodaření fondů sociálního zabezpečení skončilo v přebytku 3,4 miliardy korun.

Další zprávy