Barcelona podlehla i nováčkovi a vedení došla trpělivost. Koemana už v noci vyhodili

Aktualizováno 28. 10. 2021 7:44
Fotbalisté Barcelony v 11. kole španělské ligy nečekaně prohráli 0:1 na stadionu nováčka Vallecana. Trápící se Katalánci v domácí soutěži nebodovali ve třetím z posledních čtyř zápasů a také proto ještě v noci vyhodili trenéra Ronalda Koemana. Real Madrid i po domácí remíze 0:0 s Pamplonou poskočil do čela La Ligy.
Ronald Koeman
Ronald Koeman | Foto: Reuters

Vallecanu zařídil cenný triumf ve 30. minutě kolumbijský kanonýr Falcao. "Barca" mohla odpovědět v 72. minutě, ale Depay neproměnil penaltu. To se nizozemskému útočníkovi v ligovém utkání stalo poprvé od února 2019 a po sérii 11 úspěšných pokusů.

Barcelonští si tak nespravili chuť po nedělní domácí porážce od úhlavního rivala Realu Madrid (1:2) a poprvé od září 1987 venku prohráli třetí soutěžní duel po sobě bez vstřelené branky.

Ještě během noci pak Katalánci oznámili, že propouštějí trenéra Ronalda Koemana. "FC Barcelona dnes večer propustila Ronalda Koemana z pozice hlavního trenéra týmu," uvedl klub na Twitteru.

Nizozemec Koeman je bývalým fotbalovým obráncem, od roku 2018 do loňska trénoval nizozemskou fotbalovou reprezentaci. Pak se stal koučem FC Barcelona. Klub pod jeho vedením utrpěl porážku i během nedělního zápasu se svým úhlavním rivalem rivalem Realem Madrid.

Také Real ve středu zaváhal, když remizoval 0:0 s Pamplonou. Po nezáživném prvním poločase na madridském stadionu Santiago Bernabéu byly ve druhém poločase oba týmy blízko gólu. Hostující Moncayola trefil tyč, na druhé straně zamířil do brankové konstrukce také kanonýr Realu Benzema. Jeho spoluhráč Casemiro lobem těsně minul a "Bílý balet" tak doma podruhé za sebou v lize hrál bez branek.

FC Sevilla na Mallorce zachránila remízu 1:1 a je o skóre druhá. Na třetí příčku se vyšvihnul další sevillský tým Betis po vítězství 4:1 nad Valencií. Betis naplno bodoval potřetí v řadě.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Mallorca - FC Sevilla 1:1 (22. Sánchez - 73. Lamela), Vallecano - FC Barcelona 1:0 (30. Falcao), Betis Sevilla - Valencie 4:1 (14. z pen. a 30. Iglesias, 61. Pezzella, 68. Juanmi - 39. Gabriel Paulista), Real Madrid - Pamplona 0:0.

1. Real Madrid 10 6 3 1 24:11 21
2. FC Sevilla 10 6 3 1 17:7 21
3. Betis Sevilla 11 6 3 2 19:12 21
4. San Sebastian 10 6 3 1 14:9 21
5. Vallecano 11 6 1 4 18:12 19
6. Pamplona 11 5 4 2 14:13 19
7. Atlético Madrid 9 5 3 1 13:8 18
8. Bilbao 10 4 5 1 10:6 17