Trápení Realu Madrid nebere konce, v Levante dvakrát přišel o vedení a pouze remizoval

3. 2. 2018 23:16
Krize fotbalového Realu pokračuje. Madridský klub nedokázal zvítězit v Levante, a pokud Barcelona vyhraje nedělní derby s Espanyolem, bude na ni ztrácet 21 bodů!
Zklamání fotbalistů Realu Madrid po druhém gólu Levante
Zklamání fotbalistů Realu Madrid po druhém gólu Levante | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid jen remizovali ve 22. kole španělské ligy 2:2 na hřišti Levante, přestože v zápase dvakrát vedli.

Real se ujal vedení v 11. minutě zásluhou Ramosovy hlavičky po rohovém kopu. Kapitán madridského celku se stal prvním obráncem v historii La Ligy, který v lize skóroval ve čtrnácti sezonách v řadě. Tři minuty před přestávkou však utekl obraně Morales, jehož sólo sice Navas zneškodnil, ale odražený míč uklidil do branky dobíhající Boateng.

Ve druhém poločase si "Bílý balet" dlouho nemohl vypracovat vážnější příležitost, poprvé zahrozil až čtvrthodinu před koncem Benzema a znovu hlavičkující Ramos. Tým trenéra Zinedina Zidana se dočkal až v 81. minutě zásluhou střídajícího Isca, ale minutu před koncem řádné hrací doby znovu vyrovnal Pazzini při svém debutu v dresu Levante, kam přišel na hostování z Verony.

To už nebyl na hřišti držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo, kterého vystřídal v 82. minutě Asensio. Ligový nováček neprohrál s obhájcem titulu ani na podzim, kdy Levante s Realem remizovalo 1:1.

Sevilla utrpěla debakl 1:5 v Eibaru. Domácí se po vysoké výhře posunuli na sedmé místo tabulky o bod za svého dnešního soupeře. Eibar poslal do vedení hned z prvního útoku Kike, v 17. minutě navíc zvýšil zblízka Orellana. Krátce nato snížil z pokutového kopu Sarabia, ale po půlhodině hry zařídil Eibaru znovu dvoubrankové vedení hlavou Ramis. Ve druhém poločase už stříleli branky pouze domácí - nejdřív se prosadil podruhé Orellana a na konečných 5:1 upravil Arbilla.

Eibar výhrou potvrdil dobrou bilanci ze svého stadionu, v počtu bodů nasbíraných v domácích zápasech je na čtvrtém místě. Sevilla získala v lize pod vedením Vincenza Montelly z pěti zápasů pouze čtyři body.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Levante - Real Madrid 2:2 (42. Boateng, 89. Pazzini - 11. Ramos, 81. Isco), Eibar - FC Sevilla 5:1 (17. a 61. Orellana, 1. Kike, 32. Ramis, 83. Arbilla - 21. Sarabia z pen.), Betis Sevilla - Villarreal 2:1 (45.+2 a 65. Moron - 80. Bacca z pen.), Alavés - Vigo 2:1 (4. Alfonso, 18. El Haddadi - 90.+1 Aspas).