Tragédie. Autobus se zřítil do propasti, zemřel řidič a šest mladých fotbalistů

ČTK ČTK
12. 11. 2018 6:40
Nejméně sedm lidí přišlo o život a tucet utrpěl zranění poté, co se do propasti na severu v Peru zřítil autobus převážející fotbalový tým složený z žáků mladších 14 let. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na peruánské ministerstvo vnitra.
Nehoda autobusu, který převážel žákovský fotbalový tým, v Peru
Nehoda autobusu, který převážel žákovský fotbalový tým, v Peru | Foto: Twitter

Při nehodě podle ministerstva zahynul řidič autobusu a šest dětí. Ve vozidle cestovalo do města Chachapoyas celkem 35 lidí.

"Nehody jsou v této oblasti časté vinou zužující se silnice," řekl televizi Canal N ředitel nemocnice v Chachapoyas Jorge La Torre.

Na peruánských silnicích jsou vážné nehody docela běžné. Podle policie při nich loni přišlo o život více než 2700 lidí.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Teplice dostaly pokutu 20 tisíc za pyrotechniku v hledišti

Teplický fotbalový klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu.

Komise také udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech.

Další zprávy