Obránce slovenského klubu čelí tragédii. Jeho otce zastřelili dva ozbrojenci

Sport Sport
10. 4. 2019 16:14
Obránce Cesara Blackmana, hráče prvoligového slovenského klubu, zasáhla tragédie. Jeho otce zastřelili při ozbrojeném útoku v Panamě.
Foto: Twitter

"Fotbalový klub DAC 1904 Dunajská Streda s hlubokým zármutkem oznamuje, že otec našeho panamského obránce Cesara Blackmana se včera stal obětí ozbrojeného útoku," stojí ve zprávě na oficiální stránce klubu.

Tragédie se stala dopoledne panamského času na jednom z předměstí hlavního města Panama City. Dvojice neznámých útočníků na 44letého Cesara Blackmana staršího vystřelila celkem devětkrát. Bývalý fotbalista a tréner navzdory rychlému převozu do nemocnice zraněním podlehl.

Jedenadvacetiletému fotbalistovi, který v dresu DAC dosud nastoupil k sedmi zápasům slovenské ligy a před pár týdny prožil debut v reprezentačním A-týmu Panamy, klub umožnil strávit následující dny v kruhu jeho nejbližších.

"Cesarovi a jeho rodině vyjadřujeme jménem našeho klubu nejhlubší soustrast," napsal klub.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

Další zprávy