Tragédie na dálnici. Fotbalová hvězda, účastník MS, zemřela ve 33 letech při havárii

Sport Sport
23. 11. 2020 11:37
Účastník fotbalového mistrovství světa v roce 2010 Anele Ngcongca podlehl dnes ráno zraněním, která utrpěl při autohavárii. Trojnásobnému mistru Jižní Afriky a šampionovi belgické ligy bylo 33 let.
Anele Ngcongca (vlevo) v dresu Mamelodi v utkání africké Ligy mistrů proti Al-Ahlí.
Anele Ngcongca (vlevo) v dresu Mamelodi v utkání africké Ligy mistrů proti Al-Ahlí. | Foto: Reuters

K tragické nehodě došlo dnes kolem páté hodiny ranní jihoafrického času. Automobil s dvoučlennou posádkou se na dálnici N2 převrátil, podle tamních médií náraz vymrštil fotbalistu mimo vůz. 

"Třiatřicetiletý muž na místě zemřel. Řidička utrpěla vážná zranění a byla převezena do nemocnice. Příčina nehody je stále předmětem vyšetřování," uvedla jihoafrická policie.

Ngcongca patřil k největším hvězdám jihoafrického fotbalu v posledním desetiletí. Za reprezentaci nastoupil jako obránce k 53 zápasům včetně jednoho na domácím světovém šampionátu v roce 2010. Devět let strávil v belgickém Genku, kde odehrál téměř 300 střetnutí, přispěl ke dvěma vítězstvím v Belgickém poháru a v roce 2011 i k mistrovskému titulu.

Před čtyřmi lety se vrátil do rodné země a s nejlepším týmem JAR Mamelodi Sundowns se stal třikrát šampionem. Letos odešel na hostování do jiného prvoligového klubu AmaZulu.

 

Právě se děje