Tragédie brankáře Liverpoolu Alissona. Jeho otce našli mrtvého v přehradě

Sport Sport
25. 2. 2021 14:06
Alissona Beckera zasáhla rodinná tragédie. Otce brankáře fotbalového Liverpoolu našli mrtvého v přehradě nedaleko jeho brazilské haciendy.
Brankář Liverpoolu Alisson Becker
Brankář Liverpoolu Alisson Becker | Foto: Reuters

José Agostinho Becker si nejspíš vyšel zaplavat do přehrady na pozemku rodinného sídla v Lavras do Sul v jižní Brazílii, dlouho se však nevracel. Jeho tělo pak ve vodě objevil přítel a jeden ze zaměstnanců rodiny. Policie, která na místo dorazila, vyloučila cizí zavinění a případ vyšetřuje jako nehodu.

José Becker působil jako brankář v amatérských klubech v Brazílii a mezi tři tyče přivedl i syny Alissona a Muriela, jenž nyní chytá v prvoligovém klubu Fluminense z Ria de Janeiro.

"Fluminense hluboce lituje skonu Josého Agostinha Beckera, otce brankářů Alissona a Muriela. Rodině a přátelům hodně síly," kondolovalo Fluminense na sociálních sítích a přidaly se i další kluby z Brazílie i světa.

Alisson, jenž s Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů i anglickou Premier League, mnohokrát zdůrazňoval, jaký vliv na jeho kariéru měl otec i starší bratr.

"Jsem z brankářské rodiny. Táta hrál za podnikovou jedenáctku, maminka chytala ve školním týmu házené a děda v amatérských fotbalových týmech. A do toho chytal můj brácha a mně se to začalo taky líbit," vzpomínal Alisson v rozhovoru pro webovou stránku Liverpoolu v roce 2018, kdy se jeho přestup z AS Řím stal nejdražším transferem gólmana v historii.

"Začal jsem se dívat, jak trénuje, a rodila se ve mně vášeň pro tenhle post. Je to v mé krvi, v naší rodině, takže jsem je následoval a začal taky chytat," líčil Alisson.

Alisson s rodiči:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy