Toulavý pes s kopačkou v zubech přerušil zápas, chtěl se mazlit. Hráč si ho vzal domů

Sport Sport
4. 1. 2021 20:15
Utkání bolívijské fotbalové ligy přerušil návštěvník na hrací ploše, a to i přesto, že se utkání hrálo bez diváků. Na zelené ploše se totiž objevil v 67. minutě zápasu velký toulavý pes.
Roztomilý toulavý pes přerušil zápas v bolívijské lize | Video: Asociated Press

V zápase The Strongest - Nacional Potosí zrovna hosté zakládali akci po levé straně, když hravý chlupáč u postranní lajny ukořistil kopačku a s botou v zubech se vydal na trávník mezi hráče.

Nejdříve se psa pokusil chytit na okraji hřiště rozhodčí, ovšem neúspěšně. Po chvíli pro huňáče ovšem hra skončila. Vběhl totiž k domácímu záložníkovi Raúlu Castrovi, který jej popadl do náručí a opatrně odnesl ze hřiště.

Fanoušci dali nečekanému narušiteli jméno Cachito (česky Drobek). Nedlouho poté, co jej pořadatelé vyhostili za brány stadionu, byl zraněný pes nalezen pracovníky útulku v centru města La Paz.

"Nejsem na sociálních sítích, ale od spoluhráčů se mi doneslo, že psa našli v centru," řekl Castro pro deník Pagina Siete. "Kontaktoval jsem útulek s tím, že si Cachita adoptuju. Udělám to hned, jak se vrátím do La Paz, teď tam totiž nejsem," vysvětlil.

Zatímco zraněný pes je nyní v péči veterinářů, jeho budoucí majitel za něj už zaplatil zálohu a po svém návratu do města se jej ujme. The Strongest v zápase nakonec zvítězili 3:0. Castro patří mezi dlouholeté opory, jednatřicetiletý Bolívijec v klubu působí od roku 2013.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy