Totti dal 250. gól, přesto AS Řím překvapivě podlehl FC Turín

25. 9. 2016 15:05
Francesco Totti dal 250. gól v Serii A, AS Řím ale i přesto podlehl Turínu 1:3.
Francesco Totti
Francesco Totti | Foto: Tomáš Liška

Řím - Fotbalisté AS Řím v 6. kole italské ligy překvapivě prohráli na hřišti FC Turín 1:3. Za domácí tým se prosadili Andrea Belotti a dvakrát Iago Falque, na opačné straně byl jediným úspěšným střelcem Francesco Totti z pokutového kopu. Proměněná penalta pro něj byla jubilejním 250. gólem v nejvyšší soutěži. Inter Milán v zápase s Boloňou nevyužil šance a remizoval 1:1, celý zápas za hosty odehrál záložník Ladislav Krejčí.

Soupeř Viktorie Plzeň ve skupině E Evropské ligy nevstoupil do zápasu dobře, Belotti překonal římskou obranu už v 8. minutě. Stejný hráč byl krátce po přestávce faulován a v 53. minutě proměnil nařízený pokutový kop Falque, jenž je v Turíně na hostování právě z AS.

Dvě minuty poté se také z penalty Totti zapsal do historie jako druhý hráč po Silviu Piolovi, jenž dokázal v Serii A vstřelit 250 gólů. Na Piolův rekord mu ještě branek 40 chybí.

Další historický zápis patřil domácím. Po hodině hry se podruhé přesně trefil Falque a pojistil první domácí výhru Turína nad AS od roku 1990.

Římský kouč Luciano Spaletti do zápasu nasadil sestavu: Szczesny - Florenzi, Manolas, Fazio, Peres - Salah, De Rossi (46. Totti), Nainggolan (71. El Shaarawy), Strootman, Perotti (81. Paredes) - Džeko.

Krejčí se proti Interu neprosadil

Inter remizoval s Boloňou 1:1, pro hosty to byl první bod z utkání na soupeřově hřišti. Krejčího spoluhráč Mattia Destro otevřel ve 14. minutě skóre, ale ještě do poločasu vyrovnal ránou z voleje ke vzdálenější tyči Ivan Perišič.

Český reprezentant odehrál celé utkání, na rozdíl od těch předchozích ale nebyl tolik aktivní, po většinu zápasu byl totiž Inter lepším týmem. V závěru však zahrozila také Boloňa. Do vápna přes tři soupeře pronikl i Krejčí, k centru se však nedostal a následně nevystřelil přesně. Dvě velké šance pak v nastaveném čase zahodili hráči Interu a před čtvrtečním zápasem Evropské ligy na Letné se museli spokojit s remízou.

Kouč Interu Frank de Boer zvolil sestavu: Handanovič - Santon, Ranocchia, Miranda, Miangue - Candreva (73. Barbosa), Kondogbia (28. Gnoukouri), Banega (65. Éder), Medel, Perišič - Icardi.

Fiorentina hrála bez branek

Protivník Liberce ve skupině J Evropské ligy Fiorentina přivítala na svém stadionu AC Milán. Po dvaceti minutách hry mohli jít domácí do vedení po nařízené penaltě, jenže Josip Iličič trefil pouze tyč. Z pokutového kopu slovinský záložník selhal v italské lize poprvé po osmi úspěšných pokusech.

Navzdory šancím na obou stranách ani další průběh zápasu branku nepřinesl. Deset minut před koncem mířil milánský útočník Carlos Bacca těsně vedle, v poslední minutě nastaveného času se hosté marně dožadovali odpískání zákroku na Luize Adriana. Brazilský útočník byl faulován při úniku na branku těsně před vápnem, sudí ale viděl situaci jinak.

Sestava Fiorentiny: Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez (59. Vecino), Salcedo - Bernardeschi, Sánchez, Badelj (73. Tello), Milič - Iličič (82. Babacar), Kalinič, Valero.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

FC Turín - AS Řím 3:1 (52. z pen. a 65. Falqué, 8. Belotti - 55. Totti z pen.), FC Janov - Pescara 1:1 (47. Simeone - 85. Manaj), Inter Milán - Boloňa 1:1 (37. Perišič - 14. Destro), Lazio Řím - Empoli 2:0 (29. Keita, 90. Lulič), Sassuolo - Udine 1:0 (34. Defrel), Fiorentina - AC Milán 0:0.