Manchester City v předehře finále Ligy mistrů zahodil penaltu a znovu podlehl Chelsea

Aktualizováno 8. 5. 2021 21:07
Fotbalisté Manchesteru City ve 35. kole anglické ligy prohráli 1:2 s Chelsea a promarnili příležitost k získání sedmého titulu v klubové historii. Souboj celků, které se na konci května utkají ve finále Ligy mistrů, rozhodl v nastavení Marcos Alonso.
Callum Hudson-Odoi a Marcos Alonso
Callum Hudson-Odoi a Marcos Alonso | Foto: Reuters

Zápas City s Chelsea s jako první prosadili domácí. Ve 44. minutě otevřel skóre Raheem Sterling. V nastavení mohl přidat druhou branku Sergio Agüero, argentinský útočník ale penaltu neproměnil.

Nevyužitou šanci potrestal v 63. minutě Hakim Zijach, který z vápna prostřelil brankáře Edersona a vyrovnal. Chelsea poté dokázala skóre otočit. Zásah Calluma Hudsona-Odoie z 81. minuty ještě neplatila kvůli ofsajdu, ale Alonsova trefa v nastavení už byla regulérní.

Manchester City v Premier League ztratil po dvou vítězstvích a vede tabulku o třináct bodů před městským rivalem United. Chelsea se díky zisku tří bodů posunula na třetí místo před Leicester a přiblížili se Lize mistrů. Pátý West Ham ztrácí na Blues šest bodů, má ale utkání k dobru.

Na šestou příčku se posunul Liverpool, který si díky brance Sadia Maného a prvnímu zásahu Thiaga Alcantary v anglické lize poradil 2:0 se Southamptonem. Obhájci titulu doma udrželi čisté konto poprvé od poloviny ledna.

Od příček zaručujících start v Lize mistrů je dělí šest bodů a oproti čtvrtému Leicesteru odehráli o zápas méně. Sedmý je po prohře 1:3 v Leedsu Tottenham, který poprvé v lize zaváhal pod vedením dočasného trenéra Ryana Masona.

Spurs oba dosavadní ligové duely pod vedením nejmladšího trenéra v historii Premier League vyhráli a Mason mohl jako první kouč Tottenhamu vyhrát úvodní tři zápasy na lavičce.

Londýnský celek na sedmé příčce ztrácí bod na Liverpool, ale musí se ohlížet také za sebe, protože ho dělí čtyři body od osmého Evertonu, jenž už je mimo pohárové pozice a má k dobru dva zápasy. Leeds je devátý.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Leeds - Tottenham 3:1 (13. Dallas, 42. Bamford, 84. Rodrigo - 25. Son Hung-min), Sheffield United - Crystal Palace 0:2 (2. Benteke, 88. Eze), Manchester City - Chelsea 1:2 (44. Sterling - 63. Zijach, 90.+3 Alonso), Liverpool - Southampton 2:0 (31. Mané, 90. Alcantara).

1. Manchester City 35 25 5 5 72:26 80
2. Manchester United 33 19 10 4 64:35 67
3. Chelsea 35 18 10 7 55:32 64
4. Leicester 35 19 6 10 63:43 63
5. West Ham United 34 17 7 10 55:44 58
6. Liverpool 34 16 9 9 57:39 57
7. Tottenham 35 16 8 11 61:41 56
8. Everton 33 15 7 11 45:42 52