Tottenham zaváhal, překvapivě nedokázal porazit Fulham. City slaví další vítězství

Aktualizováno 14. 1. 2021 0:14
Fotbalisté Tottenhamu překvapivě ztratili v anglické lize body po remíze 1:1 s Fulhamem. Manchester City zdolal Brighton těsně 1:0 a po čtvrté výhře v řadě se v tabulce posunul na třetí místo.
Son Hung-min, záložník Tottenhamu, při zápase s Fulhamem
Son Hung-min, záložník Tottenhamu, při zápase s Fulhamem | Foto: Reuters

Tottenham měl původně hrát na hřišti Aston Villy, zápas byl ale kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře v pondělí odložen. Vedení Premier League proto na dnešek zařadilo duel Tottenham - Fulham, jenž se kvůli koronaviru v týmu Fulhamu nemohl odehrát 30. prosince.

Mužstvo Josého Mourinha poslal do vedení ve 25. minutě hlavičkou Harry Kane. Hosté, kteří bojují o záchranu, ale v polovině druhého poločasu srovnali.

O vítězství Manchesteru City rozhodla branka Phila Fodena. Anglický záložník v závěru prvního poločasu zpracoval přihrávku Kevina de Bruyneho, uvolnil se a trefil se k tyči.

Domácí měli ve druhém poločase ještě další šance na zvýšení skóre, Rijád Mahriz ale netrefil branku, střelu Ilkaye Gündogana zlikvidoval hostující brankář a Bernardo Silva trefil břevno. Největší příležitost spálil v nastavení Raheem Sterling, který z pokutového kopu přestřelil branku.

Anglická fotbalová liga:

16. kolo: Tottenham - Fulham 1:1 (25. Kane - 74. Cavaleiro),

18. kolo: Manchester City - Brighton 1:0 (44. Foden).

Francouzský Superpohár patří znovu PSG

Fotbalový Superpohár ve Francii získali už poosmé v řadě a celkově podesáté fotbalisté Paris Saint Germain. Na neutrálním hřišti v Lensu porazili 2:1 Marseille a nový kouč ligového mistra i držitele Francouzského poháru Mauricio Pochettino se dočkal trofeje ve svém třetím zápase.

Marseille si souboj s pařížským favoritem zajistila díky druhému místu v minulém ročníku ligy, který byl v dubnu ukončen kvůli pandemii koronaviru. Do vedení dostal PSG šest minut před poločasovou pauzou Mauro Icardi a vedení zdvojnásobil v 85. minutě uzdravený Neymar z penalty. Závěr ještě zdramatizoval Dimitri Payet, ale jen na chvíli.

Neymar, jenž od poloviny prosince laboroval s kotníkem, nastoupil až po hodině hry jako střídající hráč. V tomto roce se brazilský útočník objevil v zápase poprvé.

Francouzský fotbalový Superpohár v Lensu:

Paris Saint-Germain - Marseille 2:1 (1:0)

Branky: 39. Icardi, 85. Neymar z pen. - 89. Payet.

Bayern senzačně vypadl z poháru s druholigistou

Fotbalisté Bayernu Mnichov senzačně vypadli z Německého poháru ve druhém kole na penalty s druholigovým Kielem.

Lídr bundesligové tabulky a rekordman pohárové soutěže s 20 trofejemi přišel o výhru v nastaveném čase, v prodloužení už se gólově neprosadil a selhal v rozstřelu. V šesté sérii Marc Roca neproměnil, zatímco hrdina domácího Kielu Fin Bartels překonal reprezentační jedničku Manuela Neuera.

Bayern nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy z posledního ligového zápasu i bez kanonýra Roberta Lewandowského a šéfa obrany Davida Alaby, ale postupně se oba na hřiště dostali. První pohárovou porážku se soupeřem z nižší soutěže po 17 letech však neodvrátili.

Ve druhém kole Německého poháru Bayern skončil poprvé po 20 letech. Hrdinové z Kielu se v únorovém osmifinále utkají s jiným druholigovým celkem Darmstadtem.

Barcelona je ve finále Superpoháru

Fotbalisté Barcelony se štěstím postoupili ze semifinále španělského Superpoháru a zahrají si o trofej. Svěřenci Ronalda Koemana se proti Sab Sebastianu dostali do vedení ve 39. minutě díky De Jongovi, krátce po změně stran vyrovnal Oyarzabal. Gól pak už nepadl ani v prodloužení, Katalánci nakonec vyhráli 3:2 na penalty. San Sebastian neproměnil hned tři úvodní pokusy, za Barcelonu se zmýlili jen De Jong a Griezmann, rozhodující penaltu dal Puig.

Druhý finalista vzejde ze čtvrteční dvojice Real Madrid - Bilbao.

Španělský fotbalový Superpohár - semifinále v Córdobě:

Barcelona - San Sebastian 1:1 po prodl. (1:1, 0:1), na pen. 3:2

Branky: 39. de Jong - 51. Oyarzabal.

před 14 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

před 31 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer