Tottenham zaváhal, překvapivě nedokázal porazit Fulham. City slaví další vítězství

Aktualizováno 14. 1. 2021 0:14
Fotbalisté Tottenhamu překvapivě ztratili v anglické lize body po remíze 1:1 s Fulhamem. Manchester City zdolal Brighton těsně 1:0 a po čtvrté výhře v řadě se v tabulce posunul na třetí místo.
Son Hung-min, záložník Tottenhamu, při zápase s Fulhamem
Son Hung-min, záložník Tottenhamu, při zápase s Fulhamem | Foto: Reuters

Tottenham měl původně hrát na hřišti Aston Villy, zápas byl ale kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře v pondělí odložen. Vedení Premier League proto na dnešek zařadilo duel Tottenham - Fulham, jenž se kvůli koronaviru v týmu Fulhamu nemohl odehrát 30. prosince.

Mužstvo Josého Mourinha poslal do vedení ve 25. minutě hlavičkou Harry Kane. Hosté, kteří bojují o záchranu, ale v polovině druhého poločasu srovnali.

O vítězství Manchesteru City rozhodla branka Phila Fodena. Anglický záložník v závěru prvního poločasu zpracoval přihrávku Kevina de Bruyneho, uvolnil se a trefil se k tyči.

Domácí měli ve druhém poločase ještě další šance na zvýšení skóre, Rijád Mahriz ale netrefil branku, střelu Ilkaye Gündogana zlikvidoval hostující brankář a Bernardo Silva trefil břevno. Největší příležitost spálil v nastavení Raheem Sterling, který z pokutového kopu přestřelil branku.

Anglická fotbalová liga:

16. kolo: Tottenham - Fulham 1:1 (25. Kane - 74. Cavaleiro),

18. kolo: Manchester City - Brighton 1:0 (44. Foden).

Francouzský Superpohár patří znovu PSG

Fotbalový Superpohár ve Francii získali už poosmé v řadě a celkově podesáté fotbalisté Paris Saint Germain. Na neutrálním hřišti v Lensu porazili 2:1 Marseille a nový kouč ligového mistra i držitele Francouzského poháru Mauricio Pochettino se dočkal trofeje ve svém třetím zápase.

Marseille si souboj s pařížským favoritem zajistila díky druhému místu v minulém ročníku ligy, který byl v dubnu ukončen kvůli pandemii koronaviru. Do vedení dostal PSG šest minut před poločasovou pauzou Mauro Icardi a vedení zdvojnásobil v 85. minutě uzdravený Neymar z penalty. Závěr ještě zdramatizoval Dimitri Payet, ale jen na chvíli.

Neymar, jenž od poloviny prosince laboroval s kotníkem, nastoupil až po hodině hry jako střídající hráč. V tomto roce se brazilský útočník objevil v zápase poprvé.

Francouzský fotbalový Superpohár v Lensu:

Paris Saint-Germain - Marseille 2:1 (1:0)

Branky: 39. Icardi, 85. Neymar z pen. - 89. Payet.

Bayern senzačně vypadl z poháru s druholigistou

Fotbalisté Bayernu Mnichov senzačně vypadli z Německého poháru ve druhém kole na penalty s druholigovým Kielem.

Lídr bundesligové tabulky a rekordman pohárové soutěže s 20 trofejemi přišel o výhru v nastaveném čase, v prodloužení už se gólově neprosadil a selhal v rozstřelu. V šesté sérii Marc Roca neproměnil, zatímco hrdina domácího Kielu Fin Bartels překonal reprezentační jedničku Manuela Neuera.

Bayern nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy z posledního ligového zápasu i bez kanonýra Roberta Lewandowského a šéfa obrany Davida Alaby, ale postupně se oba na hřiště dostali. První pohárovou porážku se soupeřem z nižší soutěže po 17 letech však neodvrátili.

Ve druhém kole Německého poháru Bayern skončil poprvé po 20 letech. Hrdinové z Kielu se v únorovém osmifinále utkají s jiným druholigovým celkem Darmstadtem.

Barcelona je ve finále Superpoháru

Fotbalisté Barcelony se štěstím postoupili ze semifinále španělského Superpoháru a zahrají si o trofej. Svěřenci Ronalda Koemana se proti Sab Sebastianu dostali do vedení ve 39. minutě díky De Jongovi, krátce po změně stran vyrovnal Oyarzabal. Gól pak už nepadl ani v prodloužení, Katalánci nakonec vyhráli 3:2 na penalty. San Sebastian neproměnil hned tři úvodní pokusy, za Barcelonu se zmýlili jen De Jong a Griezmann, rozhodující penaltu dal Puig.

Druhý finalista vzejde ze čtvrteční dvojice Real Madrid - Bilbao.