Tottenham začal anglickou ligu domácí prohrou s Evertonem, Leicester zdolal nováčka

13. 9. 2020 19:56
Fotbalisté Tottenhamu vstoupili do nové sezony anglické ligy domácí prohrou 0:1 s Evertonem. Leicester zvítězil nad West Bromwichem 3:0, všechny góly nastřílel na hřišti soupeře ve druhé půli.
Ben Davies z Tottenhamu smutní po prohře s Evertonem
Ben Davies z Tottenhamu smutní po prohře s Evertonem | Foto: Reuters

Zápas na White Hart Lane rozhodl v 55. minutě evertonský útočník Dominic Calvert-Lewin. Z přímého kopu našel jeho hlavu ve vápně Lucas Digne, jenž si připsal 12. asistenci od začátku sezony 2018/19. Z krajních obránců je v tomto směru produktivnější jen liverpoolské duo Trent Alexander-Arnold (25) a Andrew Robertson (24).

Skóre v utkání West Bromwich - Leicester otevřel v 57. minutě hlavou při svém debutu za "Lišky" Timothy Castagne, dva góly pak přidal z pokutových kopů Jamie Vardy. Nejlepší střelec minulého ročníku Premier League dal gól i v pátém venkovním utkání proti WBA, ke kterému v kariéře nastoupil.

V souboji těchto dvou týmů tak ani podeváté v řadě nevyhrál domácí tým. West Bromwich čeká v součtu s koncem předchozí sezony druhé ligy na vítězství už pět soutěžních utkání.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

West Bromwich - Leicester 0:3 (73. z pen. a 83. z pen. Vardy, 57. Castagne), Tottenham - Everton 0:1 (55. Calvert-Lewin).

Villarreal nováčka doma nezdolal

Fotbalisté Villarrealu doma remizovali v úvodním kole španělské ligy 1:1 s nováčkem Huescou. Pátý tým loňského ročníku musel po trefě Pabla Maffea dotahovat, alespoň bod mu po změně stran zajistil z penalty Gerard Moreno.

"Žlutá ponorka" tak nevyhrála na svém stadionu ani pátý zahajovací zápas ligové sezony v řadě. Souboj těchto dvou týmů skončil remízou potřetí za sebou.

Další španělský pohárový zástupce San Sebastian rovněž remizoval 1:1 na půdě Valladolidu. Také baskický celek prohrával, remízu mu zařídil po hodině hry dvacetiletý Roberto López.

Premiéra na lavičce Betisu Sevilla vyšla bývalému trenérovi Realu Madrid nebo Manchesteru City Manuelu Pellegrinimu. Jeho tým zvítězil gólem střídajícího Cristiana Tella ze čtvrté minuty nastavení 1:0 nad Alavésem.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Alavés - Betis Sevilla 0:1 (90.+5 Tello), Valladolid - San Sebastian 1:1 (40. Míchel - 60. R. López), Villarreal - Huesca 1:1 (68. Moreno z pen. - 42. Maffeo), Valencie - Levante 4:2 (75. a 90.+4 Vallejo, 12. Gabriel, 39. Gómez - 1. a 36. Morales).