Tottenham ukončil Evertonu sérii bez porážky

5. 3. 2017 16:45
Everton prohrál po devíti zápasech, dvě branky domácích dal Harry Kane a s 19 zásahy se posunul na první místo v pořadí střelců o gól před dnešního soupeře Romelua Lukakua.
Harry Kane se na výhře Spurs podílel dvěma góly
Harry Kane se na výhře Spurs podílel dvěma góly | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu vyhráli v anglické lize nad Evertonem 3:2. Londýnský celek si upevnil druhé místo v tabulce a připravil soupeři první porážku po devíti zápasech. Zvítězil i Manchester City, který uspěl 2:0 v Sunderlandu a na londýnský celek ztrácí na třetím místě jediný bod. Navíc má zápas k dobru.

Na výhře Tottenhamu se dvěma góly podílel Harry Kane, který se s 19 góly posnuul do čela pořadí střelců o gól před dnešního soupeře Romelua Lukakua. Kane se poprvé trefil ve 20. minutě a po hodině přidal hry druhý zásah. Další branky přišly až v závěru.

Nejprve Lukaku v 81. minutě snížil, ale v nastavení přidal třetí gól Tottenhamu Alli a chvíli nato uzavřel střelecký účet zápasu Valencia. Tottenham poté další drama nepřipustil a sedmý Everton tak prohrál v anglické lize poprvé od prosince.

Manchester City vedl v Sunderlandu od 42. minuty, kdy se trefil Agüero. Druhou branku přidali hosté v 59. minutě zásluhou Saného. City si tak připsalo čtvrtou výhru za sebou a na první Chelsea, která v pondělí zakončí 27. kolo zápasem s West Hamem, zaostává o osm bodů.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Tottenham - Everton 3:2 (20. a 56. Kane, 90.+3 Alli - 81. Lukaku, 90.+4 Valencia), Sunderland - Manchester City 0:2 (42. Agüero, 59. Sané).