Tottenham udolal Cardiff, United otočili dvoubrankovou ztrátu

Aktualizováno 6. 10. 2018 21:11
Manchester United porazil Newcastle 3:2, ač ještě dvacet minut před koncem prohrával o dvě branky.
Eric Dier, Davinson Sanchez a Harry Kane
Eric Dier, Davinson Sanchez a Harry Kane | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United otočili v 8. kole anglické ligy zápas s Newcastlem, a přestože po poločase prohrávali o dvě branky, zvítězili 3:2. Tottenham porazil Cardiff 1:0 a po třetím vítězství za sebou se posunul na třetí místo v neúplné tabulce. Jen o dvě místa a dva body za ním následuje Bournemouth, který porazil oslabený Watford 4:0 a zaznamenal nejvyšší prvoligovou výhru na cizím hřišti ve své historii.

Newcastle se v úvodu utkání gólově prosadil hned dvakrát, na Kenedyho umístěnou střelu k tyči ze sedmé minuty navázal o tři minuty později Mutó. Japonský útočník se při svém ligovém debutu v základní sestavě "Strak" obtočil ve vápně kolem Younga a tvrdou střelou propálil De Geu. "Rudí ďáblové" poprvé inkasovali na Old Trafford dva góly v úvodních deseti minutách.

Domácí trenér José Mourinho zareagoval na vývoj utkání střídáním v 19. minutě, kdy ze hřiště stáhl stopera Baillyho a místo něj poslal do utkání ofenzivního záložníka Matu. Jeho tým začal po přestávce stupňovat tlak, dlouho se ale nemohl prosadit přes vynikajícího brankáře Dúbravku, který zlikvidoval šance Pogby, Fellainiho i Smallinga.

Snížení přišlo v 70. minutě, z přímého kopu se trefil Mata. O šest minut později Manchester vyrovnal po spolupráci Pogby a zakončujícího Martiala a obrat dokonal v 90. minutě hlavou střídající Sánchez.

O výhře Tottenhamu rozhodl už v osmé minutě z dorážky Dier. Hosté se na gólovou odpověď nezmohli, navíc hráli od 58. minuty bez vyloučeného Rallse, který dostal červenou kartu za ostrý skluz na Lucase. Velšský klub prohrál popáté v řadě a stále čeká na první výhru po návratu mezi elitu.

Bournemouth nasázel Watfordu tři góly v prvním poločase. Ve 14. minutě stál na konci rychlého protiútoku Brooks a následně se dvakrát trefil King. Norský útočník vstřelil první branku z pokutového kopu, za penaltový zákrok navíc dostal druhou žlutou kartu domácí Kabasele a byl vyloučen. Vysoké vítězství dovršil po změně stran Wilson. Watford čeká na výhru čtyři utkání.

Everton vyhrál v Leicesteru 2:1. Na úvodní branku Richarlisona odpověděl krátce před pauzou domácí Pereira. V 63. minutě ale dostal druhou červenou kartu za poslední tři zápasy kapitán "Lišek" Morgan a Everton přesilovku využil díky Sigurdssonově parádní trefě z dálky. Devětadvacetiletý islandský záložník dal 50. gól v Premier League.

Wolverhampton vyhrál na hřišti Crystalu Palace 1:0 díky Dohertyho trefě a drží sérii šesti ligových zápasů bez prohry. Trenér "Vlků" Nuno Espírito Santo jako první kouč v historii nasadil do úvodních osmi utkání sezony Premier League stejnou zahajovací jedenáctku.

Burnley remizovalo 1:1 s Huddersfieldem. Český útočník Matěj Vydra nastoupil za Burnley až v 90. minutě místo autora gólu Vokese.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Burnley - Huddersfield 1:1 (20. Vokes - 66. Schindler), Crystal Palace - Wolverhampton 0:1 (56. Doherty), Leicester - Everton 1:2 (40. Pereira - 7. Richarlison, 77. Sigurdsson), Tottenham - Cardiff 1:0 (8. Dier), Watford - Bournemouth 0:4 (33. z pen. a 45. King, 14. Brooks, 47. Wilson), Manchester United - Newcastle 3:2 (70. Mata, 76. Martial, 90. Sánchez - 7. Kenedy, 10. Mutó).

1 Manchester City 7 6 1 0 21:3 19
2 Liverpool 7 6 1 0 15:3 19
3 Tottenham 8 6 0 2 15:7 18
4 Chelsea 7 5 2 0 15:5 17
5 Bournemouth 8 5 1 2 16:12 16
6 Arsenal 7 5 0 2 14:9 15
7 Wolverhampton 8 4 3 1 9:6 15
8 Manchester United 8 4 1 3 13:14 13