Tottenham smetl Everton a přiblížil se druhému City

23. 12. 2018 18:58
Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v posledním předvánočním duelu na hřišti Evertonu 6:2 a po čtvrté výhře v řadě si upevnili třetí místo v Premier League. Od druhého Manchesteru City je v tabulce po 18. kole dělí už jen dva body.
Harry Kane z Tottenhamu slaví branku v duelu s Evertonem.
Harry Kane z Tottenhamu slaví branku v duelu s Evertonem. | Foto: Reuters

Everton, který na výhru čeká už pět zápasů, poslal po 20 minutách hry do vedení Theo Walcott, hosté ale ještě během prvního poločasu otočili skóre na 3:1. Postupně se trefili Son Hung-min, Dele Alli a Harry Kane. V úvodu druhého poločasu Tottenham ještě zvýšil, pak ale znovu vykřesal domácím naději gólem proti svému bývalému týmu Sigurdsson.

Son Hung-min a Kane ale komplikace nepřipustili a dalšími brankami stanovili skóre na konečných 6:2. Kane si vylepšil střeleckou bilanci v sezoně na jedenáct gólů a v tabulce kanonýrů Premier League se dotáhl na druhého Muhammada Salaha z Liverpoolu. Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu má ještě o jeden zásah víc.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Everton - Tottenham 2:6 (21. Walcott, 51. Sigurdsson - 27. a 61. Son Hung-min, 42. a 74. Kane, 35. Alli, 48. Eriksen).

1. Liverpool 18 15 3 0 39:7 48
2. Manchester City 18 14 2 2 50:13 44
3. Tottenham 18 14 0 4 37:18 42
4. Chelsea 18 11 4 3 35:15 37
5. Arsenal 18 11 4 3 40:24 37
6. Manchester United 18 8 5 5 34:30 29
7. Watford 18 8 3 7 25:25 27
8. Bournemouth 18 8 2 8 27:28 26