Tottenham se protrápil k hubené výhře nad nováčkem, United slavili až v závěru

29. 8. 2021 17:12
Fotbalisté Tottenhamu porazili zásluhou korejského kanonýra Sona Hung-mina nováčka z Watfordu 1:0 a po třech kolech drží v Premier League jako jediní stoprocentní bilanci. Manchester United zvítězil stejným výsledkem na hřišti Wolverhamptonu, první bod v ročníku získalo Burnley, které remizovalo s Leedsem 1:1.
Dele Alli
Dele Alli | Foto: Reuters

Tottenham i ve třetím kole zvítězil poměrem 1:0 a pod novým trenérem Nunem Espíritem Santem od začátku sezony rovněž jako jediný klub v soutěži ještě neinkasoval. Jedinou branku utkání s Watfordem vstřelil v 42. minutě Son Hung-min. Jeho centr z přímého kopu ze strany překvapil brankáře Daniela Bachmanna, aniž by někdo míč tečoval. Korejský útočník rozhodl i úvodní ligový duel s mistrovským Manchesterem City.

Poprvé v ligové sezoně nastoupil od první minuty útočník Tottenhamu Harry Kane, který byl v průběhu léta spojován s přestupem do ManCity.

Wolves proti United začali aktivně, ale Davida de Geu překonat nedokázali. I ve druhém poločase se do lepších příležitostí dostávali hráči Wolverhamptonu, ale jejich špatnou produktivitu v 80. minutě potrestal Mason Greenwood, který střelou z pravého křídla překonal Josého Sá. Manchester po druhé výhře a předchozí remíze ztrácí na Tottenham dva body.

Burnley remízou s Leedsem ukončilo sérii pěti porážek na domácím stadionu. Svěřenci Seana Dyche vedli po gólu Chrise Wooda z 61. minuty, Leeds ale dokázal zásluhou Patricka Bamforda srovnat. Český reprezentant Matěj Vydra nastoupil v 77. minutě, k udržení nejtěsnějšího vedení ale Burnley nepomohl.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Burnley - Leeds 1:1 (61. Wood - 86. Bamford), Tottenham - Watford 1:0 (42. Son Hung-min),

17:30 Wolverhampton - Manchester United.

1. Tottenham 3 3 0 0 3:0 9
2. West Ham United 3 2 1 0 10:5 7
3. Chelsea 3 2 1 0 6:1 7
Liverpool 3 2 1 0 6:1 7
5. Everton 3 2 1 0 7:3 7
6. Manchester City 3 2 0 1 10:1 6
7. Brighton 3 2 0 1 4:3 6