Tottenham rozhodl drama v nastavení a je pátý. Arsenal si konečně zastřílel

Aktualizováno 16. 2. 2020 19:46
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize zvítězili na hřišti nováčka Aston Villy 3:2, naplno bodovali potřetí za sebou a poskočili na páté místo tabulky.
Euforie hráčů Spurs po rozhodující brance Sona.
Euforie hráčů Spurs po rozhodující brance Sona. | Foto: Reuters

O triumfu hostů rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Son Hung-Min, který v zápase 26. kola vstřelil dva góly.

Další londýnský tým Arsenal doma deklasoval Newcastle 4:0, v Premier League zvítězil po čtyřech remízách v řadě a posunul se na desátou příčku.

Tottenham nezačal dobře a v deváté minutě si dal vlastní branku Toby Alderweireld. Belgický stoper se ale oklepal a v 27. minutě skóroval i na druhé straně. V nastavení prvního poločasu poslal Spurs do vedení Son Hung-min. Korejský útočník sice z penalty nepřekonal brankáře Pepeho Reinu, ale z dorážky zaváhání napravil.

Krátce po změně stran vyrovnal Björn Engels, který pak ale těsně před koncem udělal velkou chybu v obraně a rozběhlý Son Hung-min dramatický duel rozhodl ve prospěch týmu trenéra Josého Mourinha. Aston Villa zůstala v neúplné tabulce sedmnáctá těsně nad sestupovým pásmem.

Triumf Arsenalu režírovala nejdražší posila v historii klubu Nicolas Pépé. Křídelní hráč z Pobřeží slonoviny nejprve v 54. minutě vymyslel vedoucí gól pro hlavičkujícího Pierra-Emericka Aubameyanga. O tři minuty později se Pepé prosadil sám, když zakončil individuální akci osmnáctiletého Bukaya Saky.

Domácí první ligovou výhru od 1. ledna v závěru ještě zvýraznili. V poslední minutě zvýšil Mesut Özil po přihrávce Alexandra Lacazettea a střídající francouzský útočník uzavřel skóre v nastavení po další Pépého asistenci. Lacazette přerušil gólový půst, trvající devět soutěžních utkání.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Aston Villa - Tottenham 2:3 (9. vlastní Alderweireld, 53. Engels - 27. Alderweireld, 45.+2 a 90.+4 Son Hung-Min), Arsenal - Newcastle 4:0 (54. Aubameyang, 57. Pépé, 90. Özil, 90.+5 Lacazette).