Arsenal titul v FA Cupu neobhájí, Wenger na tribuně trpěl

Aktualizováno 7. 1. 2018 19:12
Arsenal podlehl Nottinghamu Forest 2:4, naopak Tottenham si bez problému poradil 3:0 s Wimbledonem.
Per Mertesacker
Per Mertesacker | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu Anglický pohár neobhájí. Londýnský celek bez Petra Čecha podlehl v třetím kole 2:4 na hřišti druholigového Nottinghamu Forest. Tottenham naopak splnil roli favorita a porazil třetiligový Wimbledon 3:0. Dva góly dal anglický reprezentant Harry Kane. West Ham pokračuje v nepříliš výrazných výkonech a bude muset odehrát opakované utkání s třetiligovým Shrewsbury, na jehož hřišti remizoval bez branek.

V 18. minutě ještě gólman Arsenalu Ospina, který dostává v pohárech přednost před Čechem, Cashovu střelu vyrazil, o dvě minuty později už ale nestačil na Lichajovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. O chvíli později ale vyrovnal taktéž hlavou Mertesacker.

Ospina byl nadále v pohotovosti a krátce před přestávkou kapituloval znovu, když nestačil na Lichajovu střelu z hranice pokutového území. Americký obránce Nottinghamu vstřelil dva góly v zápase poprvé v kariéře.

V 64. minutě fauloval ve vápně stoper Arsenalu Holding a penaltu s přehledem proměnil osmnáctiletý útočník Brereton. Na druhé straně o čtvrt hodiny později snížil po zaváhání brankáře Smithe Welbeck.

V závěru však dostali domácí k dispozici po zákroku Debuchyho další pokutový kop, ze kterého skóroval Dowell. Při střele podklouzl a hostující hráči reklamovali dvojdotek, rozhodčí Moss ale gól uznal. Arsenal inkasoval v Anglickém poháru čtyři góly od týmu z nižší soutěže poprvé od ledna 1908, kdy se to povedlo Hullu.

V poslední minutě sice Nottingham šel do deseti po Worrallově vyloučení, "Kanonýři" už ale zareagovat nedokázali. Arsenal neprošel do čtvrtého kola poháru poprvé od sezony 1995/96. Tehdy jej ještě netrénoval Arséne Wenger, který si odpykává třízápasový trest za nadávání rozhodčím a nemohl tak být na lavičce.

"Bylo velmi frustrující být na tribuně a ještě k tomu vidět tým prohrát. Hráli jsme proti velmi dobrému celku, který byl ostrý a koncentrovaný. Náš výkon nebyl celkově dobrý. Máme mnoho hráčů na pokraji sil a další zápas hrajeme už ve středu," uvedl Wenger a postěžoval si na náročný program. Ve středu se jeho tým utká s Chelsea v semifinále Ligového poháru.

V závěru sice Nottingham šel do deseti po Worrallově vyloučení, "Kanonýři" už ale zareagovat nedokázali. Arsenal neprošel do čtvrtého kola poháru poprvé od sezony 1995/96. Tehdy jej ještě netrénoval Arséne Wenger, který si odpykává třízápasový trest za nadávání rozhodčím a nemohl tak být na lavičce.

Tottenham byl od začátku aktivnější a hosty několikrát podržel gólman Long. Také Wimbledon měl ale šanci na skórování, když po půlhodině hry musel brankář Vorm vytáhnout Abdouovu střelu na břevno.

Po změně stran nastřelil Dembélé tyč, pak už ale úřadoval kanonýr Kane. Slepenými góly v 63. a 65. minutě rozhodl nejlepší střelec Premier League o vítězství "Kohoutů". Třetí branku přidal posléze obránce Vertonghen.

Trenér West Hamu David Moyes má na Shrewsbury smíšené vzpomínky. V sezoně 2002/03 na něj v poháru nestačil s Evertonem, jako hráč ale v týmu tři roky působil. V dnešním duelu tahali jeho svěřenci za kratší konec: na střely prohráli 4:9, horší byli i v držení míče.

Střídající McCoulsky rozhodl minutu před koncem o postupu Newportu ze čtvrté ligy přes Leeds. Druholigový celek sice vedl zásluhou kapitána Berardiho, v druhém poločase si ale vlastní gól vstřelil Shaughnessy a v závěru skóroval McCoulsky.

Leeds tak vypadl ve druhé sezoně za sebou s celkem z nižší soutěže. V minulém ročníku nestačil ve čtvrtém kole na Sutton United z páté ligy.