Ponížení Manchesteru United. Od Brentfordu dostal čtyři góly za půli a je poslední

Aktualizováno 13. 8. 2022 21:01
Nová éra Manchesteru United pod koučem Erikem ten Hagem je zatím absolutní propadák. Fotbalisté slavného klubu po domácí prohře 1:2 s Brightonem podlehli ve 2. kole anglické Premier League dokonce 0:4 Brentfordu, když všechny góly dostali už během prvních 35 minut. "Rudí ďáblové" jsou v tabulce poslední.
Kapitán Manchesteru United Harry Maguire při utkání s Brentfordem
Kapitán Manchesteru United Harry Maguire při utkání s Brentfordem | Foto: Reuters

Třináctý tým minulého ročníku se dostal do vedení v 10. minutě, kdy Dasilva navázal na svůj gól z prvního kola a přízemní ranou překonal chybujícího De Geu.

Brankář United neudržel nepříliš umístěnou střelu a o osm minut později navíc předvedl další minelu. Od brány rozehrál na obsazeného Eriksena a bývalého hráče Brentfordu o balon ihned připravil Jensen, jenž zvýšil na 2:0.

Od 30. do 35. minuty udeřily "Včely" ještě dvakrát, nejprve Mee hlavou z rohu a poté Mbeumo z rychlého protiútoku. "Rudí ďáblové" prohráli sedm ligových venkovních utkání v řadě (se skóre 2:21), což je nejhorší bilance klubu od roku 1936.

Naopak Manchester City porazil stejným poměrem nováčka Bournemouth 4:0.  První domácí zápas sezony rozhodl rovněž v první půlce. V té se totiž obhájci titulu prosadili hned třikrát. První dvě branky vstřelili záložníci domácích, nejdříve Gündogan a poté šajtlí De Bruyne. Belgický reprezentant poté ke konci první půle našel ve vápně přesnou přihrávkou Fodena, který zvýšil na 3:0.

Skóre uzavřel v 79. minutě hostující obránce Lerma, který si srazil přízemní centr Cancela do vlastní sítě. Manchester City porazil Bournemouth pojedenácté za sebou a v prvních dvou zápasech Premier League ještě neinkasoval.

Po dvou kolech zůstává stoprocentní i Arsenal, který si poradil na svém hřišti s Leicesterem 4:2. Brazilský útočník Gabriel Jesus vstřelil dva góly a na zbývající přihrál.

Při první trefě zachovala posila z Manchesteru City pod tlakem klid a přelobovala brankáře na zadní tyč. Druhý gól pak vstřelila hlavou po rohu.

V 55. minutě Leicester snížil, když se obránce "Gunners" Saliba snažil zabránit šanci hostů hlavičkou na svého brankáře, jehož ale nechtěně překonal.

Xhaka o dvě minuty později vrátil Arsenalu dvougólové vedení a stejná situace se opakovala později, kdy nejprve Maddison opět snížil na rozdíl jediné branky, vzápětí ale kontroval Martinelli, jenž přesnou ranou stanovil závěrečné skóre 4:2.

Druhému vítězství na úvod soutěže byl blízko i Leeds, na půdě Southamptonu ale neudržel dvoubrankové vedení. O obě trefy hostů se postaral španělský útočník Rodrigo, jenž je se třemi zásahy v čele tabulky střelců. "Saints" se dokázali vrátit do utkání a po gólech Ariba a Walkera-Peterse získali první bod.

Aston Villa porazila doma Everton 2:1. Skóre otevřel v prvním poločase Danny Ings, v 86. minutě zvýšil střídající záložník Emiliano Buendía. Evertonu se sice hned vzápětí podařilo snížit poté, co si obránce Lucas Digne vstřelil vlastní gól, více se ale v zápase nestalo.

Z trenérského souboje dvou legendárních anglických záložníků Franka Lamparda a Stevena Gerrarda vyšel lépe druhý jmenovaný, jehož Aston Villa částečně napravila nepovedený vstup do sezony v podobě prohry s nováčkem z Bournemouthu. Everton po domácí porážce s Chelsea ztratil všechny body i v Birminghamu a pokračuje v nepřesvědčivých výsledcích z minulé sezony.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Brentford - Manchester United 4:0 (10. Dasilva, 18. Jensen, 30. Mee, 35. Mbeumo), Aston Villa - Everton 2:1 (31. Ings, 86. Buendía - 87. vlastní Digne), Arsenal - Leicester 4:2 (23. a 35. Jesus, 55. Xhaka, 76. Martinelli - 53. vlastní Saliba, 74. Maddison), Brighton - Newcastle 0:0, Manchester City - Bournemouth 4:0 (19. Gündogan, 31. De Bruyne, 37. Foden, 79. vlastní Lerma), Southampton - Leeds 2:2 (72. Aribo, 81. Walker-Peters - 46. a 60. Rodrigo), Wolverhampton - Fulham 0:0.

1. Manchester City 2 2 0 0 6:0 6
2. Arsenal 2 2 0 0 6:2 6
3. Brentford 2 1 1 0 6:2 4
4. Newcastle 2 1 1 0 2:0 4
5. Leeds 2 1 1 0 4:3 4
6. Brighton 2 1 1 0 2:1 4
7. Tottenham 1 1 0 0 4:1 3
8. Chelsea 1 1 0 0 1:0 3