Kalas si ani letos Premier League nezahraje, míří do Bristolu

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 8. 2018 14:55
Český fotbalový obránce Tomáš Kalas odchází z Chelsea na hostování do druholigového Bristolu. "Dlouho to vypadalo, že Tomáš Kalas zůstane ve Fulhamu, kde prožil dobrou sezonu a postoupil s týmem do Premier League. Bohužel se ale ve finální fázi nedohodl Fulham s Chelsea na výši odstupného, takže jsme museli hledat jiné řešení," uvedl Klasův agent Viktor Kolář.
Česko-Dánsko: Tomáš Kalas
Česko-Dánsko: Tomáš Kalas | Foto: Milan Kammermayer

Londýn - Fotbalový reprezentant Tomáš Kalas znovu opustil londýnskou Chelsea a zamířil tentokrát do druholigového anglického Bristolu, kde bude hostovat do konce sezony. Informovala o tom společnost Sport Invest, která pětadvacetiletého obránce zastupuje.

Kalas v minulém ročníku hostoval v jiném druholigovém celku Fulhamu, kterému pomohl k postupu do elitní Premier League, a londýnský klub o něj měl zájem. "Bohužel se ale ve finální fázi nedohodl Fulham s Chelsea na výši odstupného, takže jsme museli hledat jiné řešení," uvedl hráčův agent Viktor Kolář.

O Kalase podle něj byl zájem i v anglické nejvyšší soutěži. "Jelikož už týmy měly obsazené pozice stoperů, byly ve hře jen kluby, které chtěly Tomáše primárně jako pravého obránce s tím, že by na stoperu jen zaskakoval. Touhle cestou jsme nechtěli jít, Tomáš je stoper, tam je jeho největší síla," vysvětlil Kolář.

Před Fulhamem Kalas hostoval ještě v Middlesbrough a prioritou pro něj bylo zůstat v Anglii. Bristol v minulé sezoně obsadil ve druhé lize jedenácté místo, v aktuálním ročníku je po čtyřech odehraných kolech třináctý.

"V okamžiku, kdy bylo jasné, že nepůjde do Premier League, registrovali jsme na něj osm zájemců z Championship. Zvolili jsme variantu Bristol City, protože klub má zdravé ambice a velmi kvalitního trenéra (Leeho Johnsona), kterého dobře známe. Jeho vnímání fotbalu je blízké Tomášovi i nám," vysvětlil Kolář.

Kalas je hráčem Chelsea už od sedmnácti let, přestoupil tam z Olomouce v létě 2010. Během osmi let se mu však nepovedlo prosadit natrvalo do prvního týmu a většinou působil po hostováních. Mimo Anglii byl vypůjčen do Arnhemu a Kolína nad Rýnem. Čtrnáctinásobný reprezentant přesto loni s "Blues" prodloužil smlouvu do června 2021.

"Bylo by pěkné se dostat s Bristolem alespoň do play off a pokusit se vybojovat postup," řekl Kalas pro klubový web. "Jsem nadšený, že se moje situace vyřešila a přicházím do klubu, který chce hrát fotbal, ne jenom nakopávat dlouhé míče," doplnil olomoucký rodák.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 27 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy