Tohle je nejhezčí gól sezony v Anglii. Z autora parády je teď Son-aldo

Rudolf Černík Rudolf Černík
15. 8. 2020 15:26
Trefa Son Hung-mina se stala gólem sezony v anglické Premier League. Korejský fotbalista Tottenhamu v prosinci nádherným sólem zvýšil vedení svého celku nad Burnley na 2:0.
Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley
Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley | Foto: Reuters

Spurs na svém stadionu hostili Burnley a neměli s ním vážnější problémy. V 9. minutě vedla parta kouče Josého Mourinha 2:0, ale to nejlepší přišlo ve 32. minutě.

Son Hung-min vzal na hranici vlastního pokutového území míč, rozběhl se k brance soupeře, a přestože ho naháněl téměř kompletní tým hostů, ladně prošel až před gólmana a suverénně ho překonal.

Podívejte se na Sonovu nádhernou trefu:

"Sonnyho gól po sólu byl neuvěřitelný," rozplýval se Mourinho. "Můj syn mu říká Son-aldo. A tohle byl opravdový Son-aldo Nazario," upřesnil portugalský stratég, že jeho potomek měl na mysli Brazilce Ronalda, mistra světa z roku 2002. 

"Jediné, co mě napadá, je gól, u kterého mi bylo ctí sedět vedle Sira Bobby Robsona. Bylo to při utkání Compostela - Barcelona v roce 1986 a Ronaldo Nazario dal velmi podobný gól jako Son. Úžasná trefa," vybavil si Mourinho dobu, kdy ještě dělal asistenta slavnému Angličanovi v Barceloně.

Ani legendární anglický kanonýr Gary Lineker nevycházel z úžasu při Korejcově show. "Wow. Son dal právě jeden z nejhezčích gólů po individuální akci, jaké jste kdy viděli. Podle mě gól roku," napsal na Twitter nejlepší střelec Anglie na závěrečných turnajích mistrovství světa.

Tweet Garyho Linekera:

Další bývalý reprezentant Anglie a nyní televizní expert Matthew Le Tissier šel ještě dál. "Vzal míč na devadesáti yardech a běžel a běžel a běžel. Prošel celou obranou Burnley a předvedl skvělé zakončení. To byl gól! Tohle je gól století," nebál se Le Tissier velkých slov v televizním studiu.

Teď se dočkal Sonův kousek dalšího ocenění, krásnější trefu nikdo v uplynulém ročníku Premier League nepředvedl. Korejský šikula je čtvrtým vítězem ankety, před ním se pyšnili triumfem Emre Can, Sofiane Boufal a Andros Townsend.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy