Tohle je nejhezčí gól sezony v Anglii. Z autora parády je teď Son-aldo

Rudolf Černík Rudolf Černík
15. 8. 2020 15:26
Trefa Son Hung-mina se stala gólem sezony v anglické Premier League. Korejský fotbalista Tottenhamu v prosinci nádherným sólem zvýšil vedení svého celku nad Burnley na 2:0.
Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley
Přesné zakončení Son Hung-mina po parádním sólu v utkání proti Burnley | Foto: Reuters

Spurs na svém stadionu hostili Burnley a neměli s ním vážnější problémy. V 9. minutě vedla parta kouče Josého Mourinha 2:0, ale to nejlepší přišlo ve 32. minutě.

Son Hung-min vzal na hranici vlastního pokutového území míč, rozběhl se k brance soupeře, a přestože ho naháněl téměř kompletní tým hostů, ladně prošel až před gólmana a suverénně ho překonal.

Podívejte se na Sonovu nádhernou trefu:

"Sonnyho gól po sólu byl neuvěřitelný," rozplýval se Mourinho. "Můj syn mu říká Son-aldo. A tohle byl opravdový Son-aldo Nazario," upřesnil portugalský stratég, že jeho potomek měl na mysli Brazilce Ronalda, mistra světa z roku 2002.

"Jediné, co mě napadá, je gól, u kterého mi bylo ctí sedět vedle Sira Bobby Robsona. Bylo to při utkání Compostela - Barcelona v roce 1986 a Ronaldo Nazario dal velmi podobný gól jako Son. Úžasná trefa," vybavil si Mourinho dobu, kdy ještě dělal asistenta slavnému Angličanovi v Barceloně.

Ani legendární anglický kanonýr Gary Lineker nevycházel z úžasu při Korejcově show. "Wow. Son dal právě jeden z nejhezčích gólů po individuální akci, jaké jste kdy viděli. Podle mě gól roku," napsal na Twitter nejlepší střelec Anglie na závěrečných turnajích mistrovství světa.

Tweet Garyho Linekera:

Další bývalý reprezentant Anglie a nyní televizní expert Matthew Le Tissier šel ještě dál. "Vzal míč na devadesáti yardech a běžel a běžel a běžel. Prošel celou obranou Burnley a předvedl skvělé zakončení. To byl gól! Tohle je gól století," nebál se Le Tissier velkých slov v televizním studiu.

Teď se dočkal Sonův kousek dalšího ocenění, krásnější trefu nikdo v uplynulém ročníku Premier League nepředvedl. Korejský šikula je čtvrtým vítězem ankety, před ním se pyšnili triumfem Emre Can, Sofiane Boufal a Andros Townsend.