To už není smůla, láteřil Schick. Radost z dalších gólů mu zkalila zbytečná ztráta

16. 12. 2021 13:01
Útočník Patrik Schick netajil po remíze Leverkusenu 2:2 s Hoffenheimem ve středečním utkání německé fotbalové ligy navzdory dalším dvěma brankám zklamání. Bayer už podruhé za sebou ztratil vítězství, přestože vedl o dva góly.
Sestřih utkání mezi Leverkusenem a Hoffenheimem, ve kterém vstřelil Patrik Schick dvě branky | Video: Associated Press

"To už není smůla," citovala českého reprezentanta agentura SID. "Je potřeba, abychom více zapracovali na herní mentalitě," prohlásil Schick, který se stal se 16 góly v podzimní části novým klubovým rekordmanem a je aktuálně druhým nejlepším střelcem bundesligy za Robertem Lewandowským z Bayernu.

Pětadvacetiletý český útočník se dvakrát prosadil i v předcházejícím duelu na hřišti Frankfurtu, kde Leverkusen také ztratil dvoubrankový náskok a prohrál 2:5. Po podzimní části mu patří s 28 body třetí místo. Za vedoucím Bayernem zaostává o 12 bodů.

"Nevím, co se stalo. Je to hodně nepříjemné, protože jsme byli zase až moc lehkomyslní," litoval brankář a kapitán Lukas Hradecky po duelu s Hoffenheimem.

Finský gólman slovenského původu si vyčítal především první soupeřovu branku Angela Stillera z 80. minuty, kdy jej záložník Hoffenheimu překonal z těžkého úhlu. "Takový gól samozřejmě nesmíme dostávat, ale pořád jsme vedli," uvedl Hradecky.

O tři minuty později inkasoval i od Munase Dabbura. "Bezdůvodně jsme si přestali věřit a byli příliš pasivní. Je to zklamání a štve nás to. Šlo o poslední domácí zápas v tomto kalendářním roce," připomněl Hradecky.

Také trenéra Gerarda Seoaneho další bodová ztráta roztrpčila. Švýcarský kouč především poukazoval na to, že měli jeho svěřenci přidat za stavu 2:0 gólovou pojistku.

"Byl to pohledný zápas a my si můžeme jen vyčítat, že jsme z těch mnoha šancí nedali na 3:0. Předvedli jsme dobrý výkon, ale pokud v 80. minutě vedete o dvě branky a pak to ztratíte, jste samozřejmě smutní," dodal Seoane.