Bayern na kolenou. Mnichovský velkoklub po třinácti zápasech prohrál, nestačil na Lipsko

18. 3. 2018 20:42
Michy Batshuayi se jako posila Dortmundu vyplácí, dal šestý gól v sedmém bundesligovém zápase a rozhodl o výhře nad Hannoverem.
Timo Werner slaví gól, kterým rozhodl o vítězství Lipska nad Bayernem
Timo Werner slaví gól, kterým rozhodl o vítězství Lipska nad Bayernem | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov po třinácti zápasech prohráli. Na hřišti šestého Lipska ztratili vedení a v utkání 27. kola německé ligy podlehli 1:2. V čele tabulky ale mají stále luxusní sedmnáctibodový náskok před Schalke.

Trenér Bayernu Jupp Heynckes se rozhodl některým tahounům dopřát odpočinek, v základní sestavě tak nastoupili například Süle, Bernat nebo Wagner. Posledně jmenovaný poslal mnichovský velkoklub ve 12. minutě do vedení po Rodríguezově centru.

Lipsko ale obhájce titulu zatlačilo a ještě do přestávky vyrovnalo zásluhou Keity. Hosté za celý poločas vystřelili pouze jednou, což se jim ještě v sezoně nestalo.

Po změně stran dokonal obrat Werner, který ukončil bundesligový gólový půst trvající sedm zápasů. Vzápětí mohl i zvýšit na 3:1, trefil však jen boční síť. Přesto Lipsko poprvé v historii Bayern porazilo.

Fotbalisté Dortmundu porazili Hannover 1:0 a bodovali ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na druhé Schalke ztrácejí bod. Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici.

O výhře Borussie rozhodl Michy Batshuayi, který v Dortmundu, v němž hostuje z londýnské Chelsea, chytil formu. Skórovat mohl už v první minutě, nastřelil však tyč.

V 24. minutě už měl více štěstí, když Schürrle nacentroval od rohového praporku na bližší tyč a čtyřiadvacetiletý Belgičan efektně zakončil patou. Připsal si už šestý bundesligový gól v sedmém zápase za Borussii.

Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

Kolín nad Rýnem vedl od deváté minuty, kdy brankáře Lena překonal Osako. Bayer navíc v 33. minutě musel do deseti, neboť byl Alario rovnou vyloučen za úder loktem. Přesilovku domácí využili ve druhém poločase k další brance, kterou přidal Zoller. Kolín se posunul na předposlední pozici a má pětibodovou ztrátu na záchranu.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Dortmund - Hannover 1:0 (24. Batshuayi), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0 (9. Osako, 69. Zoller).