To byla divočina. Everton hrál už od 29. minuty v osmi, sudí mu vyloučil tři hráče

Rudolf Černík Rudolf Černík
5. 5. 2021 9:16
Ne, tuhle fušku nemohli zvládnout. Fotbalisté Evertonu hráli o víkendu v chilské lize už od 29. minuty v osmi hráčích, když tři červené karty dokázali nasbírat za pouhých devět minut, a tak není divu, že La Sereně podlehli 0:4.
Ilustrační foto | Video: Youtube.com

Tým z letoviska Viňa del Mar, který se pyšní stejným jménem klubu jako jeho slavnější liverpoolský kolega v Anglii, hostil v 6. kole nového ročníku nejvyšší soutěže doma soupeře z La Sereny.

Už ve 13. minutě poslal hosty do vedení Jimmy Antonio Martínez a záhy bylo jasné, že na zvrat nebude mít Everton šanci.

Ve 20. minutě dostal první červenou kartu šestatřicetiletý veterán Julio Barroso. Sudí Gustavo Ahumada mu nejprve ukázal žlutou, na zásah VAR si však situaci prohlédl znovu a verdikt přehodnotil.

O tři minuty později předvedli během vteřiny hned dva ostré zákroky hráči Sereny a Rodrigo Echeverría, jeden z faulovaných, u arbitra orodoval, že místo žluté karty by měl červenou ukázat i jim. Když s reklamací neuspěl, utrousil při odchodu od rozhodčího cosi nelichotivého a červené se skutečně dočkal - jenže pro sebe a pakoval se ze hřiště.

Ve 29. minutě pak neunesl vývoj kapitán Juan Cuevas, v souboji trefil brutálně loktem do obličeje Leandra Diaze a po konzultaci s VAR vykázal sudí i jeho.

Od té chvíle nebylo co řešit. Druhý gól sice dali hosté "až" tři minuty po přestávce, ale pak připojili ještě další dva, držení míče bylo na konci utkání 75:25 v jejich prospěch a vyslali celkem 20 střel.

Po výhře 4:0 jsou aktuálně na šestém místě, Evertonu patří dvanáctá příčka.