To byla divočina. Everton hrál už od 29. minuty v osmi, sudí mu vyloučil tři hráče

Ne, tuhle fušku nemohli zvládnout. Fotbalisté Evertonu hráli o víkendu v chilské lize už od 29. minuty v osmi hráčích, když tři červené karty dokázali nasbírat za pouhých devět minut, a tak není divu, že La Sereně podlehli 0:4.
Ilustrační foto | Video: Youtube.com

Tým z letoviska Viňa del Mar, který se pyšní stejným jménem klubu jako jeho slavnější liverpoolský kolega v Anglii, hostil v 6. kole nového ročníku nejvyšší soutěže doma soupeře z La Sereny. 

Už ve 13. minutě poslal hosty do vedení Jimmy Antonio Martínez a záhy bylo jasné, že na zvrat nebude mít Everton šanci.

Ve 20. minutě dostal první červenou kartu šestatřicetiletý veterán Julio Barroso. Sudí Gustavo Ahumada mu nejprve ukázal žlutou, na zásah VAR si však situaci prohlédl znovu a verdikt přehodnotil.

O tři minuty později předvedli během vteřiny hned dva ostré zákroky hráči Sereny a Rodrigo Echeverría, jeden z faulovaných, u arbitra orodoval, že místo žluté karty by měl červenou ukázat i jim. Když s reklamací neuspěl, utrousil při odchodu od rozhodčího cosi nelichotivého a červené se skutečně dočkal - jenže pro sebe a pakoval se ze hřiště.

Ve 29. minutě pak neunesl vývoj kapitán Juan Cuevas, v souboji trefil brutálně loktem do obličeje Leandra Diaze a po konzultaci s VAR vykázal sudí i jeho.

Od té chvíle nebylo co řešit. Druhý gól sice dali hosté "až" tři minuty po přestávce, ale pak připojili ještě další dva, držení míče bylo na konci utkání 75:25 v jejich prospěch a vyslali celkem 20 střel.

Po výhře 4:0 jsou aktuálně na šestém místě, Evertonu patří dvanáctá příčka.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy