Vysněný titul? Pro starostu Liverpoolu noční můra, vyzývá proto k ukončení ligy

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 4. 2020 16:12
Starosta Liverpoolu Joe Anderson je proti obnovení anglické fotbalové ligy. Obává se totiž, že i kdyby se Premier League dohrávala bez diváků na tribunách, fanoušci by se srocovali před stadiony. A to především v případě, kdyby Liverpool ukončil třicetileté čekání na titul.
Takto slavili fotbalisté Liverpoolu v ulicích se desetitisíci fanoušků loňský triumf v Lize mistrů. Starosta se obává, že při zisku titulu by to vypadalo podobně
Takto slavili fotbalisté Liverpoolu v ulicích se desetitisíci fanoušků loňský triumf v Lize mistrů. Starosta se obává, že při zisku titulu by to vypadalo podobně | Foto: Reuters

Anglická liga byla kvůli pandemii koronaviru přerušena v polovině března a podle posledních plánů vedení soutěže má znovu začít na začátku června. S ohledem na bezpečnostní opatření by se mělo hrát jen na několika vybraných stadionech a bez diváků.

Anderson s tím však nesouhlasí. "I kdyby se hrálo za zavřenými dveřmi, před Anfieldem se sejdou tisíce fanoušků," řekl v rozhovoru pro server BBC. Obavy má zejména z toho, co by se dělo, kdyby si Liverpool zajistil první titul od roku 1990.

"Myslím, že lidé by si v takovou chvíli ze zákazů těžkou hlavu nedělali a přišli by před stadion slavit. Takže obnovení ligy je nesmysl," přidal Anderson.

Podle něj by nepomohlo ani to, kdyby si tým trenéra Jürgena Kloppa zajistil titul na neutrální půdě.

"Lidé by stejně přišli slavit a pro policii by bylo nemožné, aby je v takovém případě udržela v předepsané vzdálenosti. Byla by to fraška," uvedl Anderson.

"Už teď je pro nás problém zabránit zejména mladým lidem, aby se shromažďovali v parcích. A v případě zisku titulu by zákaz prostě ignorovali," dodal.

"Prvotní by měly být zdraví a bezpečnost a fotbal by měl být až na druhém místě. Policie, město i lékaři z toho mají obavy, proto žádáme vedení Premier League, aby všechno, co jsem vyjmenoval, vzalo v úvahu. Ano, Liverpool by měl být mistrem, ale ukončete sezonu," prohlásil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy