Pět zápasů za plivnutí na soupeře. Syn legendy zná trest za nechutné chování

ČTK ČTK
21. 12. 2020 19:05
Útočník Marcus Thuram z Mönchengladbachu dostal distanc na pět zápasů za plivnutí na soupeře v sobotním zápasu německé ligy s Hoffenheimem. Podle disciplinární komise německého fotbalového svazu se trest vztahuje na ligové i pohárové zápasy, stop na další utkání má s roční podmínkou.
Video: Agentura AP

Třiadvacetiletý francouzský reprezentant se v sobotu dostal po faulu do konfliktu s obráncem Stefanem Poschem a po výměně názorů soupeři zblízka plivl do tváře. Rozhodčí Frank Willenborg po konzultaci s videem Thurama vyloučil, Posch dostal žlutou kartu.

Thuram, syn francouzského mistra světa Liliana Thurama, navíc dostal od svazu pokutu 40.000 eur (1,05 milionu korun). Vedení Borussie už svého hráče potrestalo pokutou ve výši měsíčního platu, který bude věnován na dobročinné účely.

Další následky klub z incidentu vyvozovat nebude. Thuram funkcionáře ujistil, že šlo o nešťastnou náhodu. Tvrdí, že na soupeře plivl neúmyslně, když mu ve francouzštině v afektu nadával. Za své chování se omluvil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Maďarská vláda chce postupně zrušit cenové stropy na potraviny a hypotéky, uvedl Orbán

Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.

Míra inflace v Maďarsku v únoru podle národní metodiky klesla na 25,4 procenta z lednové hodnoty 25,7 procenta. V růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Orbán tak v ekonomice čelí největším problémům od nástupu k moci v roce 2010. Ekonomika prudce zpomaluje a úrokové sazby centrální banky jsou nejvyšší v EU.

Orbán uvedl, že cenové stropy, které jeho vláda zavedla, byly užitečné v boji proti inflaci. Zároveň ale podle něj narušovaly trh. Vláda pracuje na plánech, jak je postupně zrušit. "Pokud jde o potraviny, jakmile se inflace sníží, postupně zrušíme stávající cenové stropy, podobně jako (stropy na úrokové sazby) u bankovních úvěrů," řekl.

"Pokud inflace zpomalí pod určitou úroveň, budeme muset přijmout rozhodnutí vzdát se obranných mechanismů, které jsme zavedli kvůli vysoké inflaci," řekl maďarský premiér. Neupřesnil ale, při jaké úrovni k tomuto kroku vláda přistoupí. Loni v prosinci byla maďarská vláda nucena ukončit cenový strop na pohonné hmoty, protože jich byl nedostatek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy