Těším se, až budu zpátky doma, překvapil tahoun Arsenalu. Už se vidí v kotli Celtiku

mar mar
24. 2. 2021 8:14
Fanoušky Arsenalu zaskočil Kieran Tierney nečekaně upřímným rozhovorem. Přiznal, že v hlavním městě Anglie není šťastný a trpí steskem po domově. Nadějný bek, kterého Kanonýři pořídili za přibližně 700 milionů korun, také prohlásil, že se nemůže dočkat, až bude zase jako fanoušek jezdit na zápasy Celtiku.
Fotbalisté Celtiku Scott Brown a Kieran Tierney si pořizují selfie při oslavách 50. titulu, který získal jejich klub ve skotské lize
Fotbalisté Celtiku Scott Brown a Kieran Tierney si pořizují selfie při oslavách 50. titulu, který získal jejich klub ve skotské lize | Foto: Reuters

V probíhající sezoně se Kieran Tierney vypracoval v jednu z osobností současného Arsenalu. Pokud se tým na někoho může spolehnout, je to on. Letos se pevněji usadil v základní jedenáctce po roce a půl v Londýně. Médiím ale otevřeně přiznal, že srdce má v jeho mateřském Celtiku.

Přesunul se v rámci jediné země, nezažívá kulturní šok, nemusí se učit nový jazyk. Přesto Tierney teskní po domově.

Třiadvacetiletý krajní obránce se stěhoval na Emirates Stadium v létě 2019, ale v Anglii si pořád nezvykl. "Těžko se mi to říká, ale Skotsko mi chybí každý den. Rozhodně se vrátím domů, jakmile skončím s kariérou. Na sto procent," překvapil fanoušky Arsenalu. Není příliš obvyklé, aby aktivní hráči takto veřejně komentovali své osobní rozpoložení.

Ve svém věku ještě může fotbalově růst, přesto už myslí i na to, jak bude trávit volný čas po skončení kariéry. "Těším se, až se vrátím ke svému starému životu. Budu na všech zápasech Celtiku, budu na domácích i venkovních zápasech, všude s týmem," prozradil své plány.

"Zatím jsem ani nepomyslel na to, že bych si dělal nějakou trenérskou licenci nebo něco podobného jako jiní hráči po konci kariéry," dodal pro klubovou televizi. "To jsou věci, nad kterými člověk nejspíš přemýšlí až je mu přes třicet a blíží se konec jeho kariéry," dodal.

Po odchodu Seada Kolašinace na hostování do Schalke si svou pozici na levé straně obrany skotský reprezentant ještě více upevnil a pro Mikela Artetu je důležitým hráčem. Že bere věci s nadhledem ukázal i po posledním zápase.

Po zranění se nyní vrátil do ligového tempa zápasem proti Manchesteru City, který Gunners prohráli 0:1 a ihned schytal kritiku Garyho Nevilla, podle kterého po zranění působil unaveně. "Byl jsem prostě úplně zničený," krčil rameny Tierney bez znepokojení. "Jsem ale rád, že mi trenér dal šanci a odehrál jsem celý zápas," vydechl.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy