Těším se, až budu zpátky doma, překvapil tahoun Arsenalu. Už se vidí v kotli Celtiku

mar mar
24. 2. 2021 8:14
Fanoušky Arsenalu zaskočil Kieran Tierney nečekaně upřímným rozhovorem. Přiznal, že v hlavním městě Anglie není šťastný a trpí steskem po domově. Nadějný bek, kterého Kanonýři pořídili za přibližně 700 milionů korun, také prohlásil, že se nemůže dočkat, až bude zase jako fanoušek jezdit na zápasy Celtiku.
Fotbalisté Celtiku Scott Brown a Kieran Tierney si pořizují selfie při oslavách 50. titulu, který získal jejich klub ve skotské lize
Fotbalisté Celtiku Scott Brown a Kieran Tierney si pořizují selfie při oslavách 50. titulu, který získal jejich klub ve skotské lize | Foto: Reuters

V probíhající sezoně se Kieran Tierney vypracoval v jednu z osobností současného Arsenalu. Pokud se tým na někoho může spolehnout, je to on. Letos se pevněji usadil v základní jedenáctce po roce a půl v Londýně. Médiím ale otevřeně přiznal, že srdce má v jeho mateřském Celtiku.

Přesunul se v rámci jediné země, nezažívá kulturní šok, nemusí se učit nový jazyk. Přesto Tierney teskní po domově.

Třiadvacetiletý krajní obránce se stěhoval na Emirates Stadium v létě 2019, ale v Anglii si pořád nezvykl. "Těžko se mi to říká, ale Skotsko mi chybí každý den. Rozhodně se vrátím domů, jakmile skončím s kariérou. Na sto procent," překvapil fanoušky Arsenalu. Není příliš obvyklé, aby aktivní hráči takto veřejně komentovali své osobní rozpoložení.

Ve svém věku ještě může fotbalově růst, přesto už myslí i na to, jak bude trávit volný čas po skončení kariéry. "Těším se, až se vrátím ke svému starému životu. Budu na všech zápasech Celtiku, budu na domácích i venkovních zápasech, všude s týmem," prozradil své plány.

"Zatím jsem ani nepomyslel na to, že bych si dělal nějakou trenérskou licenci nebo něco podobného jako jiní hráči po konci kariéry," dodal pro klubovou televizi. "To jsou věci, nad kterými člověk nejspíš přemýšlí až je mu přes třicet a blíží se konec jeho kariéry," dodal.

Po odchodu Seada Kolašinace na hostování do Schalke si svou pozici na levé straně obrany skotský reprezentant ještě více upevnil a pro Mikela Artetu je důležitým hráčem. Že bere věci s nadhledem ukázal i po posledním zápase.

Po zranění se nyní vrátil do ligového tempa zápasem proti Manchesteru City, který Gunners prohráli 0:1 a ihned schytal kritiku Garyho Nevilla, podle kterého po zranění působil unaveně. "Byl jsem prostě úplně zničený," krčil rameny Tierney bez znepokojení. "Jsem ale rád, že mi trenér dal šanci a odehrál jsem celý zápas," vydechl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy