Hložek má první gól, trefil se i Schick. Leverkusen přesto ostudně vypadl z poháru

Aktualizováno 30. 7. 2022 18:54
Adam Hložek se poprvé zapsal mezi střelce coby hráč německého Leverkusenu. V pohárovém utkání na hřišti třetiligového Elversbergu vyrovnával v 5. minutě na 1:1. Bayer nakonec ostudně vypadl po porážce 3:4, v závěru pouze snižoval Patrick Schick.
Adam Hložek.
Adam Hložek. | Foto: ČTK

Hložek nastoupil v základní sestavě na levém křídle a ze svého prostoru se prosadil už po pár minutách. Typickou kličkou se uvolnil směrem do středu pole a prudkou ranou zpoza pokutového území skóroval, byť i zásluhou nejistého zákroku domácího brankáře.

Leverkusen, v jehož sestavě nechyběl ani další český reprezentant Patrik Schick, však na hřišti outsidera nakonec prožil blamáž a z poháru DFB Pokal vypadl.

Úspěch v této soutěži přitom vedení Leverkusenu vyhlašovalo za jeden z cílů v nadcházející sezoně.

"S tolika inkasovanými góly neuděláte nic. Máme v útoku kvalitní hráče, ale když musíme dát pět gólů, tak je to hodně těžké," posteskl si gólman a kapitán Lukas Hradecký, který se šel po debaklu omluvit fanouškům.

Leverkusen vypadl v prvním kole poháru po 11 letech, Schick odehrál celé utkání, Hložek šel ze hřiště v 69. minutě.Ligová soutěž v Německu začne za týden.