Střelec Spurs si v první minutě zlomil ruku. Odehrál celý zápas a dvěma góly rozhodl

18. 2. 2020 14:49
Fotbalisté Tottenhamu se po zraněné hvězdě Harrym Kaneovi budou muset obejít i bez další střelecké opory Son Hung-mina.

Korejský útočník si v nedělním ligovém utkání s Aston Villou, v němž dvěma góly rozhodl o výhře "Spurs" 3:2, zlomil ruku a musí na operaci. Pátému týmu tabulky by měl chybět několik týdnů. Nepříjemné zranění si přitom způsobil už v první minutě zápasu při střetu s obráncem Ezri Konsou.

Sedmadvacetiletý Son Hung-min dal v této sezoně v lize osm gólů, jednou se trefil i v Lize mistrů, v níž svěřence trenéra Josého Mourinha čeká osmifinále s Lipskem. Loni byl korejský reprezentant potřetí vyhlášen nejlepším asijským fotbalistou roku působícím ve světě.

Na marodce Tottenhamu je kromě Kanea, který má natržený zadní stehenní sval, i francouzský záložník Moussa Sissoko. Ten se stejně jako Kane zranil na Nový rok a vzápětí se podrobil operaci kolena.

před 16 minutami

V Česku zatím přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V Česku přibylo přes 6800 případů covidu-19, což je nejvyšší nárůst k 18:00 od začátku epidemie. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. V pondělí přibylo 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, nejvíce za den od začátku epidemie. Počet hospitalizovaných vzrostl o 343 na 4064.

Aktualizováno před 48 minutami

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.