Stramaccioni skončil v Íránu. Kvůli americkým sankcím mu nechodily peníze

ČTK ČTK
26. 12. 2019 15:00
Bývalý kouč fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni po půlroce skončil v íránském klubu FC Esteghlal. Italský trenér v létě podepsal dvouletou smlouvu s ročním platem 1,6 milionu eur, ale kvůli americkým sankcím mu peníze nechodily na účet.
Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni
Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

V minulých dnech sice Stramaccioni podle íránské agentury Isna převzal šek na část peněz na íránské ambasádě v Římě, do Teheránu se však odmítl vrátit. Vedení osminásobného íránského mistra dnes oznámilo, že s jeho službami už nepočítá. Podobné problémy s vyplácením peněz měl i Stramaccioniho předchůdce Němec Winfried Schäfer.

Také ve Spartě skončil Stramaccioni předčasně, důvodem byly špatné výkony a výsledky. Třiačtyřicetiletý rodák z Říma si na Letnou přivedl řadu drahých zahraničních posil, ale týmu se pod jeho vedením nedařilo. Před Spartou trénoval Stramaccioni fotbalisty Panathinaikosu Atény, Udine a Interu Milán, nikde však dlouho nevydržel.

 

Právě se děje

před 10 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy