Stramaccioni skončil v Íránu. Kvůli americkým sankcím mu nechodily peníze

ČTK ČTK
26. 12. 2019 15:00
Bývalý kouč fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni po půlroce skončil v íránském klubu FC Esteghlal. Italský trenér v létě podepsal dvouletou smlouvu s ročním platem 1,6 milionu eur, ale kvůli americkým sankcím mu peníze nechodily na účet.
Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni
Fotbal, Sparta Praha, Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

V minulých dnech sice Stramaccioni podle íránské agentury Isna převzal šek na část peněz na íránské ambasádě v Římě, do Teheránu se však odmítl vrátit. Vedení osminásobného íránského mistra dnes oznámilo, že s jeho službami už nepočítá. Podobné problémy s vyplácením peněz měl i Stramaccioniho předchůdce Němec Winfried Schäfer.

Také ve Spartě skončil Stramaccioni předčasně, důvodem byly špatné výkony a výsledky. Třiačtyřicetiletý rodák z Říma si na Letnou přivedl řadu drahých zahraničních posil, ale týmu se pod jeho vedením nedařilo. Před Spartou trénoval Stramaccioni fotbalisty Panathinaikosu Atény, Udine a Interu Milán, nikde však dlouho nevydržel.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy