Stomilionová posila Barcelony Dembélé se vrátil na hřiště

ČTK ČTK
4. 1. 2018 20:56
Dvacetiletý Ousmane Dembélé, jehož Barcelona v srpnu koupila z Borussie Dortmund za 105 milionů eur, se zranil 16. září po půlhodině hry na hřišti Getafe.
Ousmane Dembélé.
Ousmane Dembélé. | Foto: Reuters

Barcelona - Letní stomilionová posila fotbalistů Barcelony Ousmane Dembélé se po dlouhé zdravotní pauze vrátil na trávník. Francouzský útočník, jenž se od září zotavoval z operace úponu stehenního svalu, odehrál v dnešním osmifinále Španělského poháru proti Celtě Vigo závěrečných 20 minut.

Zápas skončil nerozhodně 1:1, odvetu bude Barcelona hrát za týden doma. K prvnímu osmifinálovému utkání nastoupila bez největší hvězdy Lionela Messiho. Dembélé v 72. minutě vystřídal autora vedoucí branky hostů Josého Arnáize.

Dvacetiletý Dembélé, jehož Barcelona v srpnu koupila z Borussie Dortmund za 105 milionů eur a udělala z něj druhého nejdražšího hráče historie, se zranil 16. září po půlhodině hry na hřišti Getafe. Byl to jeho první ligový start v základní sestavě.

Operaci se mladý reprezentant podrobil ve Finsku a v úterý dostal od klubových lékařů svolení hrát. Kouč Ernesto Valverde nicméně upozornil, že návrat nesmí uspěchat. "Je pro nás skvělou zprávou, že se dal dohromady, ale minuty na hřišti bude sbírat pomalu," řekl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy