Stačilo 67 vteřin. V Anglii poprvé změnili při fotbale u videa rozhodnutí sudího a uznali gól

17. 1. 2018 11:08
Trefa Kelechiho Iheanacha z Leicesteru nejprve nebyla uznána, videorozhodčí však verdikt opravil.
Rozhodčí Jonathan Moss čeká na verdikt svého kolegy u videa
Rozhodčí Jonathan Moss čeká na verdikt svého kolegy u videa | Foto: Reuters

Londýn - Kelechi Iheanacho z Leicesteru je prvním fotbalistou v Anglii, jemuž byl uznán gól po změně verdiktu sudího na základě konzultace s asistentem u videa. Nigerijský útočník rozhodl v úterý dvěma brankami o vítězství svého týmu 2:0 v opakovaném utkání Anglického poháru proti třetiligovému Fleetwoodu.

Jednadvacetiletý Iheanacho otevřel skóre v závěru prvního poločasu a v 77. minutě se trefil do sítě znovu. Sudí jeho trefu kvůli údajnému ofsajdu neuznal, nicméně po konzultaci s kolegou u videa rozhodnutí změnil. Podle BBC byl gól uznán po 67 sekundách od momentu, kdy míč skončil v brance.

Video se v anglickém fotbale tuto sezonu testuje v pohárových soutěžích, ale zatím ne v Premier League. V předchozích dvou zápasech, kdy bylo video využito, se původní rozhodnutí nezměnilo.